Gigabyte B450 Aorus Elite - Pro nasıldır?

V

vorplody

Ziyaretçi
Arkadaşlar selamlar öncelikle. Aranızda başlığa yazdığım anakartlardan kullanan var mı? Özellikle overclock performansını merak ediyorum. VRM’lerinin kalitesiz ve çok ısındığını söylüyorlar. Ryzen 3600X’de kullanacağım.

Bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum.
ben uzun uzun araştırdım. çok tavsiye edilen bir anakart değil ama idare eder. en büyük sıkıntısı VRM soğutmalarının kötü olması. ama kasada airflow iyiyse sıkıntı olmaz bence. aşağıya bir link bırakıyorum bu abimiz 3950X ile kullanıyor anakartı. airflow iyiyken 81 derece VRM’ler. bence fena sayılmaz. ben x570 aorus elite’e yöneldim 3700X için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kartı seçmemin en büyük nedeni adreslenebilir rgb 3 pin olmasiydi yeni nesil kasaların bir çoğu 3 pin adreslenebilir rgb destekli piyasada olan b450'lerin hemen hemen hepsi 4 pin destekli.

Elite modeli rakiplerine göre iyi ve daha ucuz.
Ama Pro modelinde kullanılan dijital fazlar ve bazı VRM'ler ısınıyor o yüzden pek önermiyorum.
Elite ve Pro modelleri arasında fark mı var? ben yeni öğreniyorum :(
Dostlar bugün karşıma güzel bir video çıktı. videoyu paylaşan arkadaşın kanalında daha fazla video var, 6 saatlik prime95 testi falan yapmış. kuracağım 3700x’li sistemde x570 aorus elite yerine b450 aorus elite kullansam mı diye düşünmedim değil :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elite ve Pro modelleri arasında fark mı var? Ben yeni öğreniyorum :(
dostlar bugün karşıma güzel bir video çıktı. Videoyu paylaşan arkadaşın kanalında daha fazla video var, 6 saatlik Prime95 testi falan yapmış. Kuracağım 3700X’li sistemde X570 Aorus Elite yerine B450 Aorus Elite kullansam mı diye düşünmedim değil :)

Hocam hangi anakartı aldınız acaba.

Geri
Yukarı