Gigabyte B450 S2H OC potansiyeli nedir ve R5 1600 AF için değerler nasıl olmalı?

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar, R5 1600 AF işlemcime OC yapmak istiyorum. Sorun şu ki 3.7GHz için uygun voltaj değerini bir türlü bulamadım. Ya ben bir yerde yanlış yapıyorum ya da işlemcim cidden OC konusunda berbat. Anakart konusunda ise bazıları bu anakart ile 4.0-4.2'yi gördüğünü yazmış. Ben zaten o kadar yapmaya niyeyim yok. 3.7-3.8 olsa yeter. Ama genede bu modelin OC konusunda kötü bir kart olduğunu söyleyenler de var. Kafam allak bullak oldu. OC'yi Gigabyte'ın easy Tune denen uygulaması ile yapacağım. Çünkü PC'mde BIOS'a girmek apayrı bir dert. Daha sonra eğer girebilirsem BIOS'a geçiririm. Gördüğünüz fotoğraf ta ben neye ne kadarlık bir değer vermeliyim? Forumda birisi 1.2v ile 3.7GHz yapmış. Tabi onun anakartı farklıydı. Hani sorun ne onu dahi anlamış değilim. Soğutucum Wraith stealthy. Önümüzdeki günlerde ise kule tipi bir soğutucu almayı planlıyorum.

resim_2020-12-20_130017.png

Aynı işlemci aynı anakart bende de var soğutucu almadan bu işe girişme bence stock ayarlarda seni götürür eğer oyunlarda daha fazla FPS istersen GPU ya OC yapacaksın.

Geri
Yukarı