R5 1600 AF overclock için değerler nasıl olmalı?

Yunusemre0101

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, Gigabyte B450 GAMING X kullanıyorum. Sıcaklıklar bu şekilde ve 10 dakikadır sabit fakat voltaj ayarını +0.120V girmeme rağmen hala voltaj düşük kaldı gibi hissediyorum. Nasıl sizce bu değerler, en iyi şekilde nasıl overclock yapabilirim?
CPU fanı Wraith Prism bu arada.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Gigabyte B450 GAMING X kullanıyorum. Sıcaklıklar bu şekilde ve 10 dakikadır sabit fakat voltaj ayarını +0.120V girmeme rağmen hala voltaj düşük kaldı gibi hissediyorum. Nasıl sizce bu değerler, en iyi şekilde nasıl overclock yapabilirim?

Eki Görüntüle 540983

Sıcaklıklar iyi duruyor. Eğer sistem stabil çalışıyorsa voltaj değerleri iyidir.

OCCT ile test yapıp, nasıl bir sonuç aldığınızı daha net görebilirsiniz. Önemli olan yük altında nasıl sonuç verdiği.

Eki Görüntüle 540983
OCCT üzerinden 10-15 dakika boyunca işlemci testi yap, hata vermiyorsa sorun yok demektir. Aksi halde voltajı yavaş yavaş artırıp yeniden test yapman lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı