Gigabyte B450M BIOS güncelleme sonrası siyah ekran sorunu

ensariskin

Decapat
Merhabalar herkese. Gigabyte B450M anakartına sahibim. Gigabyte App Center adlı uygulamayı yükledim ve bana BIOS Update olduğunu söyledi ve ben de uygulamadan güncelledim ve bilgisayarı yeniden başlattığımda siyah ekran geliyor. USB çıkışlarından güç veriyor ama okuma yapmıyor. Ayrıca güç tuşuna basılı tutarak da kapatma işlemini gerçekleştiremiyorum. BIOS pilini söktüm geri taktım, ekran kartsız çalıştırmayı denedim yine nafile. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlaşılan bu gigabyte firmasının bir tek adı kalmış eskilerden. Yazılım destekleri ve donanımları eskisi gibi kaliteli değil. Çok sorun ve şikayet görüyorum forumda bu sıralar.

Anakartınız yanılmıyorsam DualBios desteklemiyor. Eğer update esnasında bir hata olmuşsa rom uçmuş olabilir. Bu durumda sizin elinizden bir şey gelmeyebilir. Garantisi varsa servise yönlendirebilirsiniz. Her zaman DualBios destekli anakartları tercih edin.
Anlaşılan bu gigabyte firmasının bir tek adı kalmış eskilerden. Yazılım destekleri ve donanımları eskisi gibi kaliteli değil. Çok sorun ve şikayet görüyorum forumda bu sıralar.
Gigabyte uygulama merkezi konusunda pek başarılı değil maalesef. Fakat geliştirdiği teknolojiler ve ürün kaliteleri konusunda hala lokomotif konumundadır. Yaşadığınız sorun başka herhangi bir marka ile de meydana gelebilirdi.

Deneme kapıları açık. Pilinizi çıkartarak başlayabilirsiniz. Ayrıca bazı modellerde reset jumper ları oluyordu. Bunun hakkında anakartınızın kitapçığına başvurabilirsiniz.
Maalesef denemelerim sonuç vermeyince bilgisayarı aldığım yere başvurdum. Kendileri bir işlemci takarak sorunu çözmeye çalıştılar ama onlar da yapamadı. Gigabyte teknik servisine gidip biosun yeniden kurulacağını söylediler. İlginiz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı