Gigabyte B450M DS3H anakart bu işlemciler ile uyumlu mu?

Belirttiğiniz anakart modeli, belirttiğiniz CPU'lara uyumludur. Alternatif olarak Gigabyte B450M S2H öneririm. RAM slotu sayısı dışında bir farkları yok belirttiğiniz modelle.

Aman hocam yapmayın. Gigabyte b450m s2h kronik problemli bir anakart. Sadece bu forumda onlarca problem ve şikayet var. Hatta bu anakartı alıp memnun kaldıysanız şanslısınız demektir. Direkt bende bu anakarttan mağdur oldum. 50-100 lira fazla verin Msi alın Asus alın sakın Gigabyte almayın. Gigabyte daha doğru düzgün bios yazmasını bilmiyor.

Aman hocam yapmayın. Gigabyte b450m s2h kronik problemli bir anakart. Sadece bu forumda onlarca problem ve şikayet var. Hatta bu anakartı alıp memnun kaldıysanız şanslısınız demektir. Direkt bende bu anakarttan mağdur oldum. 50-100 lira fazla verin Msi alın Asus alın sakın Gigabyte almayın. Gigabyte daha doğru düzgün bios yazmasını bilmiyor.

Nasıl bir kronik sorunu varmış? Cidden merak ettim.

Aman hocam yapmayın. Gigabyte B450M S2H kronik problemli bir anakart. Sadece bu forumda onlarca problem ve şikayet var. Hatta bu anakartı alıp memnun kaldıysanız şanslısınız demektir. Direkt bende bu anakarttan mağdur oldum. 50-100 lira fazla verin MSI alın ASUS alın sakın Gigabyte almayın. Gigabyte daha doğru düzgün BIOS yazmasını bilmiyor.

Vallahi kardeş bana bakma. Bu forumdaki sistem önerilerinin %75'inde Gigabyte B450M S2H öneriliyor. Belki sizdeki anakart üretim hatalıdır.

Nasıl bir kronik sorunu varmış? Cidden merak ettim.

Siz Ryzen 5 2600 kullanıyorsunuz. Asıl kronik sorun 3.nesil Ryzenlerde. Şimdi size sadece Ryzen 5 3600 ve gigabyte b450m s2h ile ilgili onlarca şikayet göstereceğim. Kronik sorunu Ryzen 5 3600 ile sürekli mavi ekran vermesi. Genel olarak şu mavi ekran problemlerini veriyor.
-Kernel Security check failure.
-Attempted execute of noexecute Memory.
-Page faul in nopage area.
-System thread exception not handled.
-Kmode exception not handled.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunların hepsini çok kısa bir google araması ile buldum. Bunca insanın hepsi hatalı olamayacağına göre ortada çok açık bir kronik problem var. Daha fazla araştırma yaparsanız genel olarak Gigabyte B350/B450 serisi anakartlarda bu problem çok fazla.
Vallahi kardeş bana bakma. Bu forumdaki sistem önerilerinin %75'inde Gigabyte B450M S2H öneriliyor. Belki sizdeki anakart üretim hatalıdır.

Hocam tamam size kızmıyorum. Bende zaten kendi aklımız ve irademizle gigabyte b450m s2h aldık. Niye aldık kağıt üzerinde mosfet soğutucusu ve fiyatı ile öne çıkıyor. Dolar artıyor diye çok hızlı bir şekilde bu kartı aldım. Bana çok problem çıkardı. 3.nesil ryzenlerle özellikle Ryzen 5 3600 ile kullanacak arkadaşlar kesinlikle bu ürünü tercih etmesinler.

Siz Ryzen 5 2600 kullanıyorsunuz. Asıl kronik sorun 3.nesil Ryzenlerde. Şimdi size sadece Ryzen 5 3600 ve gigabyte b450m s2h ile ilgili onlarca şikayet göstereceğim. Kronik sorunu Ryzen 5 3600 ile sürekli mavi ekran vermesi. Genel olarak şu mavi ekran problemlerini veriyor.
-Kernel Security check failure.
-Attempted execute of noexecute Memory.
-Page faul in nopage area.
-System thread exception not handled.
-Kmode exception not handled.

Bunların hepsini çok kısa bir google araması ile buldum. Bunca insanın hepsi hatalı olamayacağına göre ortada çok açık bir kronik problem var. Daha fazla araştırma yaparsanız genel olarak Gigabyte B350/B450 serisi anakartlarda bu problem çok fazla.

Hocam tamam size kızmıyorum. Bende zaten kendi aklımız ve irademizle gigabyte b450m s2h aldık. Niye aldık kağıt üzerinde mosfet soğutucusu ve fiyatı ile öne çıkıyor. Dolar artıyor diye çok hızlı bir şekilde bu kartı aldım. Bana çok problem çıkardı. 3.nesil ryzenlerle özellikle Ryzen 5 3600 ile kullanacak arkadaşlar kesinlikle bu ürünü tercih etmesinler.

Teşekkür ediyorum paylaşımlar için. Forumda Ryzen 5 3600 ile bu anakartı kullanan çok kişi var ama "kronik" sorunlu ibaresini belirten birine rastlamadım. Bir adet konu bulmuşsunuz fakat genel olarak işlemcinin sıcak çalışmasından kaynaklı soğutma önerileri için konu açılmaktadır. Mavi ekran hatalarını da birebir anakarta bağlamak ne kadar doğru? Tartışılır. Yine de içerik olarak burada dursun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı