Gigabyte B450M-H BIOS güncelleme

Muazzeb

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba, BIOS sürümümü güncellemek istedim fakat mantığımın dahi almadığı bir durumla karşılaştım. İşlemcim Ryzen 5 3600X ama BIOS sürümüne girip baktığımda BIOS sürümü en eski BIOS sürümü olarak gözüküyor mantıksız bir şekilde. Şimdi ne yapmam lazım? Normalde bildiğim kadarıyla bu anakartlar en düşük F40 sürümü ile yüklü geliyor fakat böyle bir durumun olması beni gerçekten çok şaşırttı. Bir de okuduğum kadarıyla direkt en son versiyona güncelleyemiyoruz önceki sürümleri yüklememiz gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar özür diliyorum yanlışlıkla S2H versiyonun BIOS sürücüleri kısmına giriş yapmışım, zaten hepi topu 4 adet BIOS sürücüsü var bu anakart için. En son olarak F3 versiyonu yayınlanmış o da AMD Agesa combo güncellemesi adı altında bir güncelleme gelmiş, ne yapmamı öneriyorsunuz? Bu AMD Agesa combo nedir?

Dosya Ekleri

• Bios Resmi.jpg
    Bios Resmi.jpg
    73,2 KB · Görüntüleme: 153
Son düzenleyen: Moderatör:
En son olarak F60f sürümü yayınlanmış. S2H kullanıyorum, F60f stabil bir surum gibi gelmedi bana, zaten beta su an. F60 için tam sürüm çıkana kadar F3 sürümünde kalmanızı öneririm.

Yeni donanım ve yazılımlarının desteği eklendiğinde oluşabilecek uyum sorunlarını ve düzeni sağlamak için geliştirilmiş mikro kod parçasıdır.

Eki Görüntüle 97834

Alt kısmı okumamışsınız galiba, teşekkür ederim fakat sizin anakartınız ile benim anakartım aynı değil.

Özür dilerim hatırımdan çıkmış, peki son olarak şunu sormak isterim, aygıt yöneticinde iki tane AMD PCİ gözüküyor ve AMD işlemci kısmına geldiğim zaman sürücü tarihi 2009 gözüküyor normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-01-23 184639.png
    Ekran görüntüsü 2021-01-23 184639.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 53
  • Ekran görüntüsü 2021-01-23 184719.png
    Ekran görüntüsü 2021-01-23 184719.png
    58,9 KB · Görüntüleme: 45
Yanlışınız var resimleri büyüterek bakarsanız yonga seti ile işlemci arasındaki farkı göreceksinizdir bildiğiniz üzere ikisi farklı anlamlar ihtiva ediyor. Yonga setini daha 1 saat önce güncellemiş bulunmaktayım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-01-23 185835.png
    Ekran görüntüsü 2021-01-23 185835.png
    22,7 KB · Görüntüleme: 54
Teşekkür ederim sabırlı yorumlarınız için, BIOS meselesine gelince FAT32 yapıyoruz değil mi USB belleği yanılmıyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı