Çözüldü Gigabyte B450M-H modeli Ryzen 5 5600 destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

anılacar

Centipat
Daha fazla  
Gigabyte B450M-H modeli Ryzen 5 5600 destekler mi işlemciyi en son BIOS modelini kurup ardından R5 5600 işlemciyi taktım görüntü gelmedi neden olabilir Power tuşuna basıyorum görüntü gelmiyor sistem çalışıyor ekran kartı fanları falan dönüyor hatta sürekli.

Gigabyte B450M-H modeli Ryzen 5 5600 destekler mi işlemciyi en son BIOS modelini kurup ardından R5 5600 işlemciyi taktım görüntü gelmedi neden olabilir Power tuşuna basıyorum görüntü gelmiyor sistem çalışıyor ekran kartı fanları falan dönüyor hatta sürekli.
Destekler. Niye görüntü almıyor onu anlamadım.

RAM'lerin bir tanesini CPU'ya uzak sokete takıp çalıştır.

2 tane RAM'im ve 2 RAM slotum var zaten 1 tane takıp deneyim o zaman.

RAM'lerin bir tanesini CPU'ya uzak soke.

RAM'lerin bir tanesini CPU'ya uzak sokete takıp çalıştır.

Dediniz gibi taktım American megat bilmem hatası geldi ekrana şu an açılıyor nasıl ben de anlamadım.

Dediniz gibi taktım American megat bilmem hatası geldi ekrana şu an açılıyor nasıl bende anlamadım.

RAM'leri 3200 de kullanıyordum. Bir de şu an tek RAM taktım BIOS gunceledikten sonra RAM ayarını falan yapmıştım yine eski işlemcide. Şimdi yeni işlemciyi taktım yine BIOS ayarları gitmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
American megatren hatası vermesi normal. Sisteme yeni taktıysanız rami bu yazıyı görürsünüz.
Biosa girin ve XMP1 profilini açın.
Daha sonra secure boot'u açıp Windows'u kurmaya başlayabilirsiniz.

Dediniz gibi taktım American megat bilmem hatası geldi ekrana şu an açılıyor nasıl bende anlamadım.

RAM'leri 3200 de kullanıyordum bir de şu an tek RAM taktım BIOS gunceledikten sonra RAM ayarını falan yapmıştım yine eski işlemcide şimdi yeni işlemciyi taktım yine BIOS ayarları gitmiş.

Sorunun çözüldüğüne sevindim, BIOS ayarlarınızı kaydetip boot edin.

American megatren hatası vermesi normal. Sisteme yeni taktıysanız RAM'i bu yazıyı görürsünüz.
BIOS'a girin ve XMP1 profilini açın.
Daha sonra Secure Boot'u açıp Windows'u kurmaya başlayabilirsiniz.

Şu an 2 RAM'i taktım PC açıldı şu an sıkıntı ama dedim gibi BIOS ayarları 0'lanmis. Tekrar Secure Boot vs açabilir miyim RAM'leri 3200'e cekebilir miyim? Çünkü Valorant'siz debilirsiniz ki Secure Boot açılmadan girmiyor.

Şu an 2 RAM'i taktım PC açıldı şu an sıkıntı ama dedim gibi BIOS ayarları 0'lanmis. Tekrar Secure Boot vs açabilir miyim RAM'leri 3200'e cekebilir miyim? Çünkü Valorant'siz debilirsiniz ki Secure Boot açılmadan girmiyor.

Açabilirsiniz, anakartınız TPM 2.0 destekliyor, oynayabilirsiniz Valorant'ı.

Yeni konular

Geri
Yukarı