Gigabyte B450M-K Secure Boot açtıktan sonra bilgisayar açılmıyor

egophis

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Valorant için Secure Boot açtım şu videodaki sadece platform key ayarını yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarı resetledim açılmamaya başladı resetlenip duruyor. BIOS pilini çıkardım düzelmedi. 4 cmOS pinine aynı anda dokundum o da yaramadı. Daha 3 gün oldu sistemi alalı. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
4'lü pin yok zaten. İkisi ayrı, diğer ikisi ayrı. Sadece alt iki pini bilgisayar kapalıyken bir iletken yardımıyla birbirine değdirin ve bilgisayarı çalıştırın. 3 saniye geçtikten sonra iketkeni çekin. İketken olarak tornavida, bıçak gibi şeyler kullanabilirsiniz.

4'lü pin yok zaten. İkisi ayrı, diğer ikisi ayrı. Sadece alt iki PIN'i bilgisayar kapalıyken bir iletken yardımıyla birbirine değdirin ve bilgisayarı çalıştırın. 3 saniye geçtikten sonra iketkeni çekin. İketken olarak tornavida, bıçak gibi şeyler kullanabilirsiniz.

Daha fazla kurcalayıp yanlış bir şey yapmak istemiyorum servis daha mantıklı şu an için.

B365m h anakartım Secure Boot açtım görüntü gitti demiştim ben. İşlemciyi de yollamıştık.

Bu sorun Windows 11 de var keşke Windows 10 da kalsaydınız :)

Hocam sende görüntü mü yoktu bilgisayar kendini mi resetliyordu.

Daha fazla kurcalayıp yanlış bir şey yapmak istemiyorum servis daha mantıklı şu an için.
Kurcalayacak bir şey yok. Dediğimi deneyiniz.

Sayfa 15 Clear_CMOS pini. Net olarak bilin. 15 numaralı port.
Sayfa 23 nasıl yapacağınız anlatılıyor ki yukarıda yazdım.

Çalışmazsa servisin yapacağı da BIOS yazılımı atmak olacak zaten. Anladığım kadarıyla Clear_CMOS tam yapamamışsınız.

Kurcalayacak bir şey yok. Dediğimi deneyiniz.

Sayfa 15 clear_cmos PIN'i. Net olarak bilin. 15 numaralı port.
Sayfa 23 nasıl yapacağınız anlatılıyor ki yukarıda yazdım.

Çalışmazsa servisin yapacağı da BIOS yazılımı atmak olacak zaten. Anladığım kadarıyla clear_cmos tam yapamamışsınız.

Dediğinizi denedim şu an yine olmadı sonuç aynı. Bilgisayar sürekli yeniden başlatıyor kendini.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
durum bu.

Dediğinizi denedim şu an yine olmadı sonuç aynı. Bilgisayar sürekli yeniden başlatıyor kendini.
Çalışıyor 2 saniye sonra kapatıyor yine çalışmaya mı başlıyor. Eğer böyleyse BIOS. Servise götürdüğünüzde BIOS bozuk falan demeyin. Ücret alabilirler. Sadece anakart çalışmıyor, sürekli yeniden başlıyor diye bırakın. Onlar entegreyi söküp yazılımı atıp geri yerine takacaklar.

Ekleme: Ben de o kadar Ramleri overclock yaparken aynı şekilde BIOS bunun gibi hata veriyordu. CMOS resetliyordum geçiyordu. Sizde neden olmadı onu anlamadım. Belki de iletken geçirmemiş olabilir.

Çalışıyor 2 saniye sonra kapatıyor yine çalışmaya mı başlıyor. Eğer böyleyse BIOS. Servise götürdüğünüzde BIOS bozuk falan demeyin. Ücret alabilirler. Sadece anakart çalışmıyor, sürekli yeniden başlıyor diye bırakın. Onlar entegreyi söküp yazılımı atıp geri yerine takacaklar.

Ekleme: Ben de o kadar RAM'leri overclock yaparken aynı şekilde BIOS bunun gibi hata veriyordu. CMOS resetliyordum geçiyordu. Sizde neden olmadı onu anlamadım.

Videoya bakabilir misiniz?

Ekleme: Dediğiniz doğru olabilir ama sadece Secure Boot'ta bu problem varmış galiba.

Son kez bıçakla deneyip yatayım 😆

Hatta benim için şöyle deneyin. Bu da son isteğim olsun. PSU anahtarından kapatın 10 saniye bekleyin tamamen enerjisi gitsin. CMOS pinlerine değdirin, sonra PSU anahtarını açın. Bilgisayar çalıştıktan 5 saniye sonra çekin.

Geri
Yukarı