Gigabyte B450M K Secure Boot sorunu

NRXVANA

Decapat
Daha fazla  
Windows 11 yüklemek için Secure Boot açmıştım ve ekran gelmedi. Çok korktum elim ayağıma dolaştı CMOS reset yaptım işe yaramadı. BIOS pilini de çıkardım bekledim işe yaramadı. Yardım edin.

Gigabyte anakartlarda Secure Boot, UEFI olmayan ekran kartlarıyla kullanılamıyordu, güncel BIOS'larda düzeltildi diye biliyorum, Secure Boot kapandığında CSM de kapanır, ya CSM'den dolayı görüntü vermiyor, ya da o anakartta Secure Boot sorunu devam ediyor.

Her iki sorundada güncel bir ekran kartı veya APU bir işlemci ile görüntü alıp Secure Boot'u kapatıp, CSM'yi açmak gerekiyor.

Gigabyte anakartlarda Secure Boot, UEFI olmayan ekran kartlarıyla kullanılamıyordu, güncel BIOS'larda düzeltildi diye biliyorum, Secure Boot kapandığında CSM de kapanır, ya CSM'den dolayı görüntü vermiyor, ya da o anakartta Secure Boot sorunu devam ediyor.

Her iki sorundada güncel bir ekran kartı veya APU bir işlemci ile görüntü alıp Secure Boot'u kapatıp, CSM'yi açmak gerekiyor.

CSM kapalıydı önceden ama çalışıyordu. Hala güvenli önyüklemeyi açın diyordu. Bende derine girip Secure Boot'u açmaya karar verdim. Setup moddan user moda geç falan dedi. User moda geçtim kaydedip çıktım. Açılmadı.

Nasıl bir ekran kartı seçmem lazım?

CSM kapalıydı önceden ama çalışıyordu. Hala güvenli önyüklemeyi açın diyordu. Bende derine girip Secure Boot'u açmaya karar verdim. Setup moddan user moda geç falan dedi. User moda geçtim kaydedip çıktım. Açılmadı.

O zaman Secure Boot sorunu hala devam ediyor, anlattığım gibi çözebilirsiniz, Secure Boot'u kapatacaksınız.

RX5000, RTX2000 ve üstü olursa garanti olur.

O zaman Secure Boot sorunu hala devam ediyor, anlattığım gibi çözebilirsiniz, Secure Boot'u kapatacaksınız.

RX5000, RTX2000 ve üstü olursa garanti olur.

Sadece ekran kartını takıp açarsam gelir değil mi ekran? Bir şey yapmama gerek kalmaz.

Bir bilgisayarcıya versem ekran kartını takıp halletse olur mu acaba?

Sadece ekran kartını takıp açarsam gelir değil mi ekran? Bir şey yapmama gerek kalmaz.

Bir bilgisayarcıya versem ekran kartını takıp halletse olur mu acaba?

Ekran kartını takıp görüntü alıp Secure Boot'u kapatıp kaydedeceksiniz, sonra kendi ekran kartınızı takabilirsiniz.

Platform key ile ilgili bir sorun daha var, eğer yeni kart ile de görüntü vermezse, anakarta BIOS yazılması gerekir.

2. Sorunda da APU işlemciler görüntü verebiliyor.

Tam içeriğini hatırlamıyorum ama Secure Boot açarken platform key ile ilgili bir soru soruyordu, o değişiklik sonrası görüntü vermiyordu.

Bu sorunda da APU işlemciler görüntü verebiliyordu.

BIOS yazma işi, fiziksel olarak bağlantı yapıp, BIOS'un çipe yeniden yazılması.

Geri
Yukarı