Çözüldü Gigabyte B450M S2H 3200 MHz RAM ile takılma yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rononcy

Hectopat
Makaleler
1
Dün takılmalar yüzünden bir bilgisayarcıya gittiğimde sorunun MHz'de olduğunu ve Gigabyte B450M S2H 3200 MHz modelin 3000 MHz 8x2 RAM'i desteklemediğini söyledi ve sorunu düzelttiklerini söylediler. Eve geldiğimde bir de ne göreyim? 2133 MHz'ye çekmişler RAM'leri. Biraz araştırınca 2933'e çekseler bile çalışır olduğunu görüyorum. 2 gündür sadece video izlerken bile GTX 1660 Ti model ekran kartım olmasına rağmen donuyor. 4-5 saniye sonra tekrar kendine geliyor.(Yanıt vermiyor gibi ama yanıt veriyor) sizce bu RAM'lerin frekansından kaynaklanan bir sorun mu? Elimle tekrar yükseltmeli miyim? Yoksa bir bilgisayarcıya gidip mi yükseltmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum 3200MHz BIOS'tan ayarlıyorum fakat PC'yi kapatıp açınca 3uzun bip sesi veriyor açılmıyor sonra tekrar kapatıp tekrar açıyorum BIOS kendiliğinden MHz'yi 2133MHz'ye düşürüyor yardımcı olursanız sevinirim. Konuyu çözdünüz mü? RAM modelim G.Skill Sniper X 3200MHz.

Öncelikle selamlar. Ben sorunu şöyle çözdüm; öncelikle BIOS'u en son sürümüne çektikten sonra RAM'leri çıkartıp tekrar taktım bir çıt oturmadığı için olmuş benim sorunum zaten. Belki sizinki de o sorundandır diye çözüm yolumu söylemek istemiştim, teşekkürler :).
3200MHz RAM aldım ve bu anakart modelini alacağım. Şu ana kadar bir problem yaşadınız mı?

Şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım, BIOS'u güncelleyince de 3000MHz sorununu çözdüm. Rahatlıkla kullanabilirsiniz :).

3200MHz RAM aldım ve bu anakart modelini alacağım. Şu ana kadar bir problem yaşadınız mı?

Ayrıca, RAM'lerinizin her ihtimale karşı 3200MHz'de çalışmama durumuna karşın BIOS'tan numpad tuşlarındaki + ve - tuşlarıyla yükseltip düşürebiliyorsunuz. Bu bilgiyi bulmam uzun sürmüştü söyleyeyim dedim :)

Şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım, BIOS'u güncelleyince de 3000MHz sorununu çözdüm. Rahatlıkla kullanabilirsiniz :).

Ayrıca, RAM'lerinizin her ihtimale karşı 3200MHz'de çalışmama durumuna karşın BIOS'tan numpad tuşlarındaki + ve - tuşlarıyla yükseltip düşürebiliyorsunuz. Bu bilgiyi bulmam uzun sürmüştü söyleyeyim dedim :)

Hocam kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum ama bu model anakartı almak istiyorum. Ne diyorsunuz alınır mı? Şimdiye kadae performansında bir sıkıntı oldu mu? Bende 3000 MHz RAM ile kullanmak istiyorum. (3200'e çekerek). Deneyimlerinizi belirtirseniz mutlu olurum.

Allah CC razı olsun ya uğraşıp duruyordum nasıl olacak diye sağ ol 😅

Allah CC razı olsun ya uğraşıp duruyordum nasıl olacak diye sağ ol 😅
Mesajıma beğeni bırakabilirsin :)
Hocam kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum ama bu model anakartı almak istiyorum. Ne diyorsunuz alınır mı? Şimdiye kadae performansında bir sıkıntı oldu mu? Bende 3000 MHz RAM ile kullanmak istiyorum. (3200'e çekerek). Deneyimlerinizi belirtirseniz mutlu olurum.
Şuana kadar bir sıkıntıyla karşılaşmadım, sanırım alırsam yine aynı ana kartı alırdım. Ryzen 5 2600 ile kullanmayacaksan 3200 de kullanmanın da bir sorun olacağını sanmıyorum :). Alınır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı