Gigabyte B450M S2H, 6900XT ve R5 5600X uyumlu mu?

Sacoly

Decapat
Daha fazla  
Elimde bu anakart var ve yeni bir bilgisayar toplayacağım. 6900XT ile Ryzen 5 5600X almayi planliyorum. Hatta direk hepsi:

• GPU: XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6900 XT.
  • CPU: AMD Ryzen 5 5600X.
  • PSU: Corsair RM850.

Geri kalanlarda monitör, kasa falan. Önemsiz bunun icin (sanirim)
İste simdi elimdeki anakartı gelistirmem gerekir mi? Cunku zaten bütçe bayağı zorlaniyor, İncehesap indirimi ile bile sistem 30 bine denk geliyor ama belki zorlayabilirim butceyi. Eger olmaz ise de ne onerirsiniz?

Anakarti simdi degil de 1-2 sene sonra yukseltmeye kadar dayanir mi yoksa hemen mi yukseltsem?
Şimdiden teşekkürler.

30 bin nasıl oluyor hocam? Dün en son indirimde 6900XT 14k'ya kadar düşmüştü.
islemci fiyatari ucmusssssss, su an 5600x 7k, monitor de 5k ekliyor, uctu gitti fiyat, ustune kasa, psu eklenince 30 bini geciyor bir sebepten ;-; de benim sistemi satmak yaklasik 5 bin, bisiklette var onu satacaz 8-10 bin arasi birsey, butceye yine az cok uyuyor. ama fiyatlar da hepsi ucmus ya, benzin (alakasiz) olmus 30 lira.

Tamam, 5600 ile 5600X aynı işlemci neredeyse. 5600X dip ise 5600'de diptir.
Ayrıca PSU yerine şunu al;
Topladığın diğer parçaları da belirtir misin? @Sacoly

Tamam, 5600 ile 5600X aynı işlemci neredeyse. 5600X dip ise 5600'de diptir.
Ayrıca PSU yerine şunu al;
Topladığın diğer parçaları da belirtir misin? @Sacoly
ekran karti zaten incehesapta indirime giren tek 6900xt, merc 319.

Monitor: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...eesync-g-sync-qhd-ips-monitor-p-hbv00000o1or7 1440p, 165hz, daha ucuzunu pek aramadim ve herseyi farkli yerden almaya baya usendigim icin hepsi hepsiburadan

kasa olarak da MSI MAG Forge 100R, h510flow alacaktim ama, para.

baska birsey yok, belki fan, ssd, ekstra ram, dusuk ihtimal (ram olarak 16gb corsair vengeance 2400hz yanlis hatirlamiyorsam,.)

@Sacoly Kasa berbat, adına para ödersin. PSU gereksiz pahalı. Güncel olarak şunları diz. 25K falan yapıyor.
Hepsini Hepsiburada'dan alayım derken kazık yiyeceksin sanırım.

onun farkindayim, ama yine de, en azindan hepsi ayni/benzer vakitte geliyor ve almasi daha rahat, e yine de, fiyat farki fazla ise en kotu accuk daha beklerik

@Sacoly Kasa berbat, adına para ödersin. PSU gereksiz pahalı. Güncel olarak şunları diz. 25K falan yapıyor.
bir sorum daha olacaktir, bunlar yerine intelin i5-12400/12500 serisinden bir urun alsam nasil olacaktir? 1440p'de bottleneck olur mu? cunku 12400 ikisinden de daha ucuz ve yine benzer performans veriyor, hatta bazilarinde i5 daha da ileride. madem anakart degistirecem, degistireceksem intel alayim daha iyi olur ise

Son düzenleme:

Geri
Yukarı