Gigabyte B450M S2H Anakarta BIOS Update Ne Zaman Yapılmalı?

Tamamdır şimdi ilk başta F32 sürümünü indirip yükselteceğim sonrasında F62 doğru mudur?
İki site var Gigabyte'ın birisi .tr birisi .com ikisinde de son sürümler farklı ben de ortak olanı indirmeyi düşünüyorum F62.

Veya F61'de indirebilirim işlemciyi o sürüm destekliyor sanırım.

Tamamdır şimdi ilk başta F32 sürümünü indirip yükselteceğim sonrasında F62 doğru mudur?
İki site var Gigabyte'ın birisi .tr birisi .com ikisinde de son sürümler farklı ben de ortak olanı indirmeyi düşünüyorum F62.

F32’ye yükselttikten sonra global siteden F63 indirin.

F32'yi yükledikten sonra hangi BIOS sürümünü yükleyeceğiniz size kalmış, en son BIOS sürümlerinin hepsi sizin işlemcinizi destekliyordur. Daha önce de açıkladım, .tr olan sitede güncellemeler geriden geliyor o yüzden en son F63d görünüyor, global sitedeki F63 en güncel olanı.

Tamamdır hepinize teşekkür ederim birkaç gün içinde yapacağım gelişmeleri yazarım başkaları için.

Güncellemeyi doğru bir şekilde yaptım dediğiniz gibi ilk F32 indirip kurdum sonrasında F63 indirdim bunları yaparken BIOS ekranında mouse çalışmıyormuş onu anlamam birkaç dakika aldı sonrasında klavye ile yaptım (yön tuşları, enter) sonrasında eski işlemcimi çıkartıp yenisini taktım işlemcinin stok fanını çıkarmak işkence gibi bir şey di kırılmasın diye baskı yapmak istemedim ama sert çekmek gerekiyormuş sonrasında işlemciyi çıkartıp yenisini taktım stok fanı takmak yine işkenceydi uzun uğraşlar sonucunda işlemcinin altında bir metal parça olduğunu gördüm ona baskı yapıp stok fanı da taktım sonrasında kasanın ufak tefek pisliklerini alıp topladım fakat anakartı kasadan çıkartmadım ben kasada takılıyken yaptım çünkü anakartı çıkarsam takmanın zor olacağını biliyordum onu çözene kadar neler olurdu bilmiyorum neyse sonunda yaptım hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı