Gigabyte B450M-S2H anakartta Smart Access Memory nasıl açılır?

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, Gigabyte B450M-S2H model anakartım var. BIOS sürümü güncel, F60 sürümünü kullanıyorum. Ekran kartım Aorus RX580 8 GB. İşlemcim Ryzen 5 1600X. Above 4G decoding seçeneği var fakat Smart Access Memory yok. Hangi donanımım desteklemiyor veya bir yerde hata mı yapıyorum?

Merhaba, Gigabyte B450M-S2H model anakartım var. BIOS sürümü güncel, F60 sürümünü kullanıyorum. Ekran kartım Aorus RX580 8 GB. İşlemcim Ryzen 5 1600X. Above 4G decoding seçeneği var fakat Smart Access Memory yok. Hangi donanımım desteklemiyor veya bir yerde hata mı yapıyorum?

Ben above 4g seçeneğini bile göremedim. Bilen birisi yokmu bu ayarı?

Merhaba, nasıl buldunuz? Ben bulamadım yardımcı olur musunuz?
Gigabyte B450M-S2H, RX6600, Ryzen 5 2600 sistemim var ama BIOS ayarlarında sadece above 4G var ve BIOS son sürüm güncel.

Aşağıda eklediğim resimdeki menüden "Above 4G Decoding" özelliğini "Enabled" yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra aşağısında "Re-Size BAR Support" adında bir seçenek açılacak onu değiştirerek "Disabled" seçimini "Auto" yapmanız gerekiyor.

IMG_5197.jpg

4g decoding özelliğini enable yapıyorum fakat Re-Size BAR Support seçeneği açılmıyor her nedense. Teşekkür ederim cevap için olmayacak sanırım.

Aşağıda eklediğim resimdeki menüden "Above 4G Decoding" özelliğini "Enabled" yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra aşağısında "Re-Size BAR Support" adında bir seçenek açılacak onu değiştirerek "Disabled" seçimini "Auto" yapmanız gerekiyor.

Eki Görüntüle 1675833

Maalesef Re-Size BAR seçeneği bende gözükmüyor. Bios son sürüme yüklü f63d.

Dosya Ekleri

• bios.jpg
    bios.jpg
    177,7 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
4g decoding özelliğini enable yapıyorum fakat Re-Size BAR Support seçeneği açılmıyor her nedense. Teşekkür ederim cevap için olmayacak sanırım.

Maalesef Re-Size BAR seçeneği bende gözükmüyor. Bios son sürüme yüklü f63d.
Zannedersem işlemciniz veya anakartınız SAM özelliğini desteklemiyor.

4G decoding özelliğini enable yapıyorum fakat re-size bar Support seçeneği açılmıyor her nedense. Teşekkür ederim cevap için olmayacak sanırım.

Maalesef re-size bar seçeneği bende gözükmüyor. BIOS son sürüme yüklü F63D.

Hocam bende de aynı sıkıntı var çözebildiniz mi?

Geri
Yukarı