Gigabyte B450M-S2H ARGB destekliyor mu?

Bütçe
600

eneskara01

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Denizli
RAM
Kingston fury beast 16GB
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba; ben linkteki soğutucuyu alacağım ancak ARGB ve RGB modelleri mevcut RGB kullanamıyorum gözlerim sürekli takılıyor ağrıyor alışamıyorum.
Kasa önündeki 3 fanı kontrol edebiliyorum sabit ışık yapabiliyorum. Ancak kasayı ben toplamadığım için ve pek de bilgim olmadığı için bu soğutucu fanını sabit renk yapabilir miyim hiçbir fikrim yok.

Link.
Anakart: b450m s2h
İşlemci soğutucu: ID-COOLING SE-214-XT ARGB

Desteklemiyor maalesef. Ha bir de kasanın fanlarının kablosu nereye gidiyor? Eğer kontrolcü vb bulunuyorsa oradan denryebilirsiniz. İşlemci fanı kontrolcüye bağlanıyor mu bimiyorum ama kesin alacaksanız denersiniz.

@Barisdkmn @Berkay Kiraz peki RGB kablosunu kesmek gibi bir imkanım mümkün mü?

Gerek yok böyle şeylere, söndürmenin her türlü yolunu bulursunuz. Önce kasanın sağ kapağını açıp bakar mısınız kontrolcü var mı? Varsa işlemci fanını direkt oraya bağlar, kasadan veya kumandadan kontrol edersiniz.

Gerek yok böyle şeylere, söndürmenin her türlü yolunu bulursunuz. Önce kasanın sağ kapağını açıp bakar mısınız kontrolcü var mı? Varsa işlemci fanını direkt oraya bağlar, kasadan veya kumandadan kontrol edersiniz.
Controlcü maalesef yokmuş hocam ön paneldeki fanların hepsi birbirine bağlanıp fan1 portuna takılmış.

LED kablosunu takmazsan yanmaz dostum, LED ve CPU fanını çalıştıran kablo farklı değil mi?

ARGB olmadığı için renk ayarlamıyorsun, dolayısıyla ışıksız kullanman daha iyi olur rahatsız ediyorsa.

Satın almadığım için farklımı bilmiyorum ancak daha önce kule tipi Snowman marka almıştım 1 kablo üzerinden hem fan çalışıyor hem de ışık yanıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı