Çözüldü Gigabyte B450M S2H BIOS güncelleme sonrası ''reboot and select propert'' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Badin

Centipat
Daha fazla  
Gigabyte B450M S2H anakart kullanıyorum. Yeni M.2 SSD aldım Windows kurdum güncellemelerini yaptım. Sonra BIOS'unu güncellemeye karar verdim. F50 BIOS sürümünü kullanıyordum. Gigabyte sitesi üzerinden son sürüm olan F63D'yi direk indirdim. Technopat YouTube kanalındaki adımları izleyerek BIOS'u güncelledim. Yeniden başlattım hata verdi ''reboot and select propert'' diye. BIOS'a girdim M.2 SSD takılıyken Windows Boot Manager gözükmüyor. Ama M.2 SSD gözüküyordu. Eski SSD'mi taktım onda hala Windows yüklüydü, BIOS'a girdim Windows boot Manager gözüküyordu. Onda mavi ekran çıkıyor hata veriyor PC'nizin onarılması gerekiyor, gerekli aygıt bağlanmadı veya bulunamadı diyor. Acaba F50'den direk F63D yükledim diye mi oldu? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Olmazsa bu videoyu izleyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video pek yardımcı olmadı ama cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Yarın arkadaşımın bilgisayarından BIOS F50 indirim bilgisayarıma kuracağım inşallah olur.

Olmazsa bu videoyu izleyin:

Şu an bilgisayarım açıldı. Bende Western Digital 250 GB hard disk ve 120 GB SSD vardı. Bunlar yetmeyince crucal 1 TB M.2 SSD aldım. Bütün diskler takılıyken flash bellek ilke M.2 SSD'ye Windows kurdum. Sonra diğer disklere ihtiyacım kalmadı diye çıkarttım ve bu sorunla karşılaştım. Sabah aklıma bu fikir geldi ve bütün diskleri bağladım bilgisayara bilgisayar açıldı. Sanırım tekrar Windows kurmam gerekiyor.
BIOS güncellemesinden sonra ayarları yaptınız mı? Advanced Setting'te SATA > AHCI, Boot bölümünde UEFI seçili ve CSM kapalı deneyin. Tarih ve saat ayarlarına da bakın.

Ayarlar böyle bios

Dosya Ekleri

• IMG_20221219_234605.jpg
    IMG_20221219_234605.jpg
    165,2 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı