Çözüldü Gigabyte B450M S2H BIOS güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Polhamus

Hectopat
Öncelikle herkese iyi forumlar diliyorum. Sorunum şu ki Gigabyte B450M S2H anakarta sahibim. Anakart F50 sürümü ile geldi. Gigabyte'ın @Bios yazılımını kullanmak sureti ile F51 sürümüne güncelleme yaptım. Ancak F51 sürümüne geçtikten sonra bilgisayarım elektrik kesilmiş gibi kendi kendine bir anda kapanmaya başladı. Ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.
Güncelleme: Şuan bios ekranında 1 dakika bile geçiremiyorum. Direk olarak kapanıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Sorunu çözdüm. Açıldığı 1-2 dakika içerisinde Bios'u orijinal ayarlarına sıfırlayıp kaydetmeyi başardım. Sonra güç planlaması ve fan gibi şeylerin ayarlarını tekrar gözden geçirdim. Şuan sorunsuz şekilde çalışıyor. Konu kilitlenebilir.
Güncelleme yaparken bir sıkıntı ile karşılaştın mı, kapanma vs?

Güncelleme yaptığın flaş bozuk mu yoksa yeni alınan tamamen sağlıklı bir flaş mı?

Herhangi bir ayarla oynadın mı?

Ben aynı anakarta Qflash ile bios üzerinde bahsettiğiniz versiyon güncellemesini yaptım. Herhangi bir sorun olmuşmadı, yaklaşık 2 haftadır sorunsuz çalısıyor. Flasha yazarak tekrar Qflash ile yükseltmeyi dener misiniz? Sorun devam ederse önceki versiyona dönmeniz gerekebilir.

Ben aynı anakarta Qflash ile bios üzerinde bahsettiğiniz versiyon güncellemesini yaptım. Herhangi bir sorun olmuşmadı, yaklaşık 2 haftadır sorunsuz çalısıyor. Flasha yazarak tekrar Qflash ile yükseltmeyi dener misiniz? Sorun devam ederse önceki versiyona dönmeniz gerekebilir.

Bu arkadaşın söylediği yöntemi de deneyin.

Güncelleme yaparken bir sıkıntı ile karşılaştın mı, kapanma vs?

Güncelleme yaptığın flaş bozuk mu yoksa yeni alınan tamamen sağlıklı bir flaş mı?

Herhangi bir ayarla oynadın mı?
Güncellemede bi sıkıntısı ile karşılaşmadım ancak flaş bellek ile güncelleme yapmadım hocam. @Bios uygulaması ile yaptım güncellemeyi.
Şöyle de bi sorunum vardı, bios üzerinden herhangi bir değişiklik yaptığım zaman , yeniden başlatma sonrası Gigabyte logolu ekranda kalıp benim Manuel restart atmam ile normal çalışmaya ve bios da yaptığım değişiklikleri uygulamaya başlıyordu.

Son düzenleme:
Güncellemede bi sıkıntısı ile karşılaşmadım ancak flaş bellek ile güncelleme yapmadım hocam. @Bios uygulaması ile yaptım güncellemeyi.
Şöyle de bi sorunum vardı, bios üzerinden herhangi bir değişiklik yaptığım zaman , yeniden başlatma sonrası Gigabyte logolu ekranda kalıp benim Manuel restart atmam ile normal çalışmaya ve bios da yaptığım değişiklikleri uygulamaya başlıyordu.

Peki flaşla güncelleme yapma imkanınız var mı?

BIOS sıfırlamayı dener misin? BIOS'a ulaşamıyorsan, Anakartın üzerindeki BIOS pilinin yanında mavi bir plastik var. Onu çıkartıp yanındaki pinlere tak. Yada bir anahtar ile pinleri birbirine temas yaptır.

Sorunu çözdüm. Açıldığı 1-2 dakika içerisinde Bios'u orijinal ayarlarına sıfırlayıp kaydetmeyi başardım. Sonra güç planlaması ve fan gibi şeylerin ayarlarını tekrar gözden geçirdim. Şuan sorunsuz şekilde çalışıyor. Konu kilitlenebilir.

Çözüm

Geri
Yukarı