Gigabyte B450M S2H BIOS güncelleme

2dubLe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Arkadaşlar yeni sistem topluyorum. internetten Gigabyte B450M S2H anakart ve Ryzen 5 3600 işlemci siparişi verdim. Bir kaç konuda okuduğum kadarıyla bu anakartta BIOS güncellemesi yoksa 3. nesil işlemciler görüntü vermiyor. Merak ettiğim konu eğer güncelleme olmadan gelirse ben flash bellek ile başka PC'den indirdiğim BIOS sürümüyle 3. Nesil işlemciyi takıp BIOS güncelleştirmesini yapabilir miyim yoksa her şekilde 2. nesil işlemci mi olması gerekıyor?

Büyük ihtimalle bios güncelli gelecektir bende aldığımda direk son versiyon kurulu geldi.

Ancak öyle gelmezse hiç bir türlü görüntü alamazsınız bir yerden önceki nesil işlemci bulup, takıp bios güncellemeniz gerekli maalesef.

Alacağınız firma ile bir görüşün derim.

Flash bellek ile BIOS kurup 3600 rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.
Yani tam anlamıyla demek istesiğim güncelleştirmeyi 3600 ile yapabikirmiyim.. Bazı arkadaşlar görüntü gelmiyor siyor da emin olmak için sordum tekrardan..
Büyük ihtimalle bios güncelli gelecektir bende aldığımda direk son versiyon kurulu geldi.

Ancak öyle gelmezse hiç bir türlü görüntü alamazsınız bir yerden önceki nesil işlemci bulup, takıp bios güncellemeniz gerekli maalesef.

Teşşekkürler kargoya verildi. Bugün ilk defa sistem toplayıp birazda acele ettiğim için geç kaldım firma ile görüşmekte. Artık güncel gelmezse bi bilgisayarcıda halledecegım:)

Yani tam anlamıyla demek istesiğim güncelleştirmeyi 3600 ile yapabikirmiyim.. Bazı arkadaşlar görüntü gelmiyor siyor da emin olmak için sordum tekrardan..

Teşşekkürler kargoya verildi. Bugün ilk defa sistem toplayıp birazda acele ettiğim için geç kaldım firma ile görüşmekte. Artık güncel gelmezse bi bilgisayarcıda halledecegım:)
Genede görüşüp ona göre önlem alabilirsiniz çünkü fan termal macunu vs. siz tekrar çıkardığınız için birbirinine bulaşacak bunun önüne geçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı