Gigabyte B450M S2H BIOS güncellemesi

xRex

Decapat
Daha fazla  
Benim BIOS'umun sürümü F51. direkt en güncel F63B'ye geçireyim mi yoksa aradaki güncellemeleri yapmam mı lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı yerlerde direkt en yükseğe geçerseniz yarıda hata verir yazmışlar.
Böyle bir şey ilk defa duyuyorum. Daha önce kendi deneyimlerimde böyle bir problem hiç yaşamadım ayrıca. Mesela kaç defa anakart aldım, bazıları en güncel sürüme göre 3-4 daha gerideydi, bazıları 2, bazıları 1 fln, ama en son BIOS sürümü güncellerken problem yaşamadım.

Böyle bir şey ilk defa duyuyorum. Daha önce kendi deneyimlerimde böyle bir problem hiç yaşamadım ayrıca. Mesela kaç defa anakart aldım, bazıları en güncel sürüme göre 3-4 daha gerideydi, bazıları 2, bazıları 1 falan, ama en son BIOS sürümü güncellerken problem yaşamadım.

Bu 6 geri. Diyelim bir sorun çıktı BIOS'tan nasıl çıkarım?

Bu 6 geri. Diyelim bir sorun çıktı BIOS'tan nasıl çıkarım?
Öyleyse bildiğiniz gibi yapın. Madem öyle yapıldığını öğrenmişsiniz :) Zaman kaybedersiniz fazladan. Bir de riskli tarafı var. BIOS güncelleme esnasında elektrikler giderse BIOS firmware uçabilir. Bu da servise yollamanız anlamına gelir. Sizin bileceğiniz iş, ben şahsen duymadım seviye seviye yüklenmesi gerektini, eğer yüklenmezse problem olduğunu fln fln...Kendi deneyimlerimde de bir problem yaşamadım. Şimdi siz tesadüfen bir problem yaşadığınız zaman sorumlusu ben olmayayım. O yüzden bildiğiniz gibi yapın. Madem eminseniz, en fazla zamanınız biraz daha uzayacak en güncel sürümü yükleyene kadar. Bir de dediğim gibi, işlem sırasında elektriğin gitme konusu var.

Öyleyse bildiğiniz gibi yapın. Madem öyle yapıldığını öğrenmişsiniz :) Zaman kaybedersiniz fazladan. Bir de riskli tarafı var. BIOS güncelleme esnasında elektrikler giderse BIOS firmware uçabilir. Bu da servise yollamanız anlamına gelir. Sizin bileceğiniz iş, ben şahsen duymadım seviye seviye yüklenmesi gerektini, eğer yüklenmezse problem olduğunu fln fln...Kendi deneyimlerimde de bir problem yaşamadım. Şimdi siz tesadüfen bir problem yaşadığınız zaman sorumlusu ben olmayayım. O yüzden bildiğiniz gibi yapın. Madem eminseniz, en fazla zamanınız biraz daha uzayacak en güncel sürümü yükleyene kadar. Bir de dediğim gibi, işlem sırasında elektriğin gitme konusu var.
Teşekkürler direkt F63b'yi yükledim. Sorun yok.

Teşekkürler direkt F63b'yi yükledim. Sorun yok.
Yalnız şuna dikkat etmelisin. Anakartlar için bazen Beta sürüm paylaşıyorlar en güncel olarak, ama yine de bunu belirtiyorlar parantez içinde. Yani böyle bir şey olursa bir önce ki sürüm kurmak daha sağlıklı. Problem yaşamazsın ama beta olduğu için uyumsuzluklar oluşabilir. Hadi hayırlı olsun yeni güncel sürümün :D

Yeni konular

Geri
Yukarı