Gigabyte B450M S2H hangi BIOS sürümü kurulmalı?

CalyBoi

Hectopat
Merhaba, bilgisayarı alalı 2 yılı geçti BIOS hiç güncellenmedi eski sürümde şu an. Güncellemek istiyorum ama hangi sürümü seçmeliyim emin olamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. Sürümler link de mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
F63a kurmadığın sürece problem yok. Sonunda küçük harf bulunan BIOS'lar, Gigabyte'da beta BIOS olarak geçiyor. Beta BIOS'lar tavsiye edilmez, bana sorarsan ben de etmem.

F62 kurabilirsin.

Dostum merhaba son konuma bakabilir misin?

Merhaba, bilgisayarı alalı 2 yılı geçti BIOS hiç güncellenmedi eski sürümde şu an. Güncellemek istiyorum ama hangi sürümü seçmeliyim emin olamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. Sürümler link de mevcut.

Guncel olan iyidir galiba.

Buradan nasıl yapıcağınızı öğrenebilirsiniz. Depolama birimini FAT32 biçiminde biçimlendirmeniz önemli. Eğer 32 GB ve üzeri bir flash belleğe sahip iseniz Rufus programını kullanarak FAT32 biçiminde biçimlendirebilirsiniz.

F62 kurulumunu sorunsuz hallettim. Yazanlara çok teşekkür ederim. :)
Buradan nasıl yapıcağınızı öğrenebilirsiniz. Depolama birimini FAT32 biçiminde biçimlendirmeniz önemli. Eğer 32 GB ve üzeri bir flash belleğe sahip iseniz Rufus programını kullanarak FAT32 biçiminde biçimlendirebilirsiniz.
Son olarak gigabyte driver sayfasında bios harici utility driver bölümleri var onların da güncellenmesi gerekir mi ne kadar önemlidir. Ben sadece bios bölümünden f62 yi kurdum.

Son düzenleme:
F63a kurmadığın sürece problem yok. Sonunda küçük harf bulunan BIOS'lar, Gigabyte'da BETA BIOS olarak geçiyor. BETA BIOS'lar tavsiye edilmez, bana sorarsan ben de etmem.

F62 kurabilirsin.
Hocam merhaba , anakartım Gigabyte B450M K yabancı gigabyte sitesinde yeni güncelleme olduğunu gördüm ve foruma sordum. Recep hocam en son sürümü indir dedi sence ne yapmalıyım sonunda a olan neden tercih edilmez?
Screenshot_2023-03-07-11-18-32-185_com.technopat.net.jpg

Ayrıca Gigabyte anakartlarda secure boot sorunu varmış bende ryzen 5 5500 ve rtx 2060 var sorun yaşarmıyım bazıları anakartın biosunu çökertmiş ve siyah ekran alanda var bilgin varsa bunuda cevaplarmısın?
IMG_20230307_085234.jpg

Geri
Yukarı