Gigabyte B450M S2H hangi kablo nereye takılır?

carved7P

Hectopat
Merhaba, Gigabyte'ın B450M S2H adlı anakartını aldım ve kafamda birkaç soru işareti var.
Kasadaki USB 3.0 kablosunu nereye takmam gerekir ve USB 3.0 ile 2.0 arasında ne gibi farklılıklar var?

IMG_20200714_150447_857.jpg

Anakartın içinden Driver için CD çıktı ve benim kasamda CD girişi yok. Bu CD için anakart içerisinde gelen kullanım kılavuzunda herhangi bir bilgi verilmemiş. Ne işe yarar ve internet üzerinden indirebilir miyim?

IMG_20200714_150949_645.jpg

Anakartın içerisinden son olarak bir kablo çıktı. Bu kablo ne işe yarar ve nereye takmalıyım?

IMG_20200714_151331_092.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadaki USB 3.0 kablosunu nereye takmam gerekir
Anakartın üzerinde USB 3.0 yazılı olan giriş var oraya takmanız gerekir.
Anakartın içinden Driver için CD çıktı
Kutunun üzerinde desktop ready yazıyorsa CD'ye gerek yok.
Anakartın içerisinden son olarak bir kablo çıktı. Bu kablo ne işe yarar ve nereye takmalıyım?
Sata kablosudur bunlar HDD veya SSD'ye bir ucunu takıp diğer ucunu anakart üzerindeki girişe takmanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yine yapamazsanız discord üzerinden yardımcı olurum. 𝐀𝐥𝐩𝐞𝐫𝐢𝐟𝐲么#7448

Görselde nereye takacağınızı belirttim.

En altta attığınız fotoğraftaki SATA kabloları depolama birimlerini bağlamak için kullanılır. SSD, HDD veya CD-ROM gibi bileşenleri bu kabloyla bağlarsınız. Bir ucunu anakarttaki SATA girişlerine diğerini de HDD vs. hangisiyse ona takılır.

2018102316503165_src.png

awf.png

Kırmızı ile işaretlediğim kısma USB kablosunu takacaksınız.

Kutudan çıkan CD'yi kullanmanıza gerek yok. İnternetten en güncel sürümü indirebilirsiniz.

SSD veya HDD kullanıyorsanız bu kablonunn bir ucunu anakarta diğer ucunu SSD'ye veya HDD'ye takmanız gerekiyor.

Anakartta takacağınız yer ise USB 3.0 çıkışının yanında, SATA3 olarak belirtilmiş.

Sata kablosudur bunlar HDD veya SSD'ye bir ucunu takıp diğer ucunu anakart üzerindeki girişe takmanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Teşekkürlerimi sunuyorum yapamadığım bir şey olduğunda Discord üzerinden sizinle iletişime geçerim.
Eki Görüntüle 614745

Kırmızı ile işaretlediğim kısma USB kablosunu takacaksınız.

Kutudan çıkan CD'yi kullanmanıza gerek yok. İnternetten en güncel sürümü indirebilirsiniz.

SSD veya HDD kullanıyorsanız bu kablonunn bir ucunu anakarta diğer ucunu SSD'ye veya HDD'ye takmanız gerekiyor.

Anakartta takacağınız yer ise USB 3.0 çıkışının yanında, SATA3 olarak belirtilmiş.
Sata 3 SSD, B450 S2H Anakartına uygun mu?

Anakartın içinden çıkan 2 kablo birbirinden farklı, Sata 3 ssd kullanıyorum. Kablolardan hangisini kullanmalıyım?

Dosya Ekleri

• IMG_20200714_154417_159.jpg
    IMG_20200714_154417_159.jpg
    351,4 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:

Geri
Yukarı