Gigabyte B450M S2H işlemci soğutucu tavsiyesi

compengin

Hectopat
Selamlar,
Gigabyte B450M S2H anakartım var. Ryzen 5 3500X işlemci kullanıyorum. Stock soğutucuyu değiştirmek istiyorum ancak resimde de gördüğünüz gibi stock fan bile RAM'ler ile neredeyse birleşik durumda. RAM'lar ile çakışmayacak bir soğutucu tavsiyeniz var mı? Arcticsfreezer düşündüm ama o sanki RAM'ler ile çakışacak gibi.

2.PNG

AMD'nin stok soğutucusu kule tipi soğutuculara göre daha enli olduğundan ramlere dokunabiliyor. Ama herhangi bir kule tipi soğutucu da bu sıkıntıyı yaşamazsınız.

Bütçeniz ne kadar ve kasanızın marka ve modeli nedir?

Merhaba,
kullandığım kasa Dark Daimond pro. Bütçe konusunda limit yok, yaz sıcağında işlemciyi soğuk tutacak bir ürün olmalı, f/p 'tan ziyade. İlerde işlemci upgrade'i sonrası kullanmaya devam edebileceğim bir ürün arıyorum.

Merhaba,
Kullandığım kasa Dark daimond Pro. Bütçe konusunda limit yok, yaz sacağında işlemciyi soğuk tutacak bir ürün olmalı, F/P'tan ziyade. İlerde işlemci Upgrade'i sonrası kullanmaya devam edebileceğim bir ürün arıyorum.

Hocam 675 TL'ye normal fiyatı 1100TL olan 240 mm çoğu sivi soğutucudan daha iyi bir soğutucu var.
.
Eğer bu kadar çıkabirseniz direkt kapın. Şu an %40 civarı indirimde.

Hocam 675 TL'ye normal fiyatı 1100TL olan 240 mm çoğu sivi soğutucudan daha iyi bir soğutucu var.
.
Eğer bu kadar çıkabirseniz direkt kapın. Şu an %40 civarı indirimde.
O fiyata bir de yurt dışından vergi+kargo eklenecek.

@compengin Kasanız 160MM'ye kadar CPU soğutucularını destekliyor. Attığım soğutucu ise 158MM yüksekliğinde. Yani sorunsuz sığacaktır.

Eğer ki işlemciniz AM4 soketli ise:

İşlemciniz Intel ise:

O fiyata bir de yurt dışından vergi+kargo eklenecek.

@compengin kasanız 160Mm'ye kadar CPU soğutucularını destekliyor. Attığım soğutucu ise 158mm yüksekliğinde. Yani sorunsuz sığacaktır.

Eğer ki işlemciniz AM4 soketli ise:

İşlemciniz Intel ise:

Hocam vergi kargo dahil fiyat o.

Teşekürler tavsiyeleriniz için. Önerdiğiniz be quiet sanırım amazon türkiye'de mevcut ve bir tık ucuza geliyor.
Be Quiet! BK022 Dark Rock PRO 4 CPU Soğutucu

Geri
Yukarı