Çözüldü Gigabyte B450M S2H "led_cpu" girişi nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheKelkitli

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
DDR4
Meslek
Marangoz makinaları teknik servisi
RAM
16 GB
İşlemci
Ryzen 5 3600
Selamünaleyküm arkadaşlar.
Benim anakart üzerinde 4 pinli bir LED CPU soketi var bu sokek RGB mi yoksa ARGB mi oluyor? Ve bu sokete takabileceğim önerdiğiz bir ürün var mıdır? Fan ve şerit LED gibi.

IMG_20220426_222929.jpg

Çözüm
Benim anakart üzerinde 4 pinli bir LED CPU soketi var bu sokek RGB mi yoksa ARGB mi oluyor? Ve bu sokete takabileceğim önerdiğiz bir ürün var mıdır? Fan ve şerit LED gibi.

Eki Görüntüle 1371515
Aynı anakartı kullanıyorum ve o girişi ben RGB şerit ledimde kullandım. Yalnız ARGB şerit ledde kullanmayın kesinlikle çünkü o giriş 12V. Ben ARGB şerit led için deneyim demiştim ve ledler yanmıştı 🥲 Kısaca o giriş RGB ledler için 4 pinli 12V'luk bir giriş.

Eki Görüntüle 1371515
Aynı anakartı kullanıyorum ve o girişi ben RGB şerit ledimde kullandım. Yalnız ARGB şerit ledde kullanmayın kesinlikle çünkü o giriş 12V. Ben ARGB şerit led için deneyim demiştim ve ledler yanmıştı 🥲 Kısaca o giriş RGB ledler için 4 pinli 12V'luk bir giriş.

Çözüm
Hocam yanlış olabilirim yine belirteyim her ihtimale karşı.
Bu arkadaş yanlış değilsem RGB Fanınızın ledlerini ayarlamak için anakart yazılımı üzerinden yapılabiliyor. Dediğim gibi yanlış olabilirim bildiğim bu kadar.

LED_CPU (CPU Soğutucu LED Şerit/RGB LED Şerit Başlığı)

Başlık, maksimum 2A (12V) güç derecesine ve maksimum 2m uzunluğa sahip bir CPU soğutucu LED şeridi veya standart bir 5050 RGB LED şeridi (12V/G/R/B) bağlamak için kullanılabilir.

CPU soğutucu LED şeridini/RGB LED şeridini başlığa bağlayın. LED şeridin güç pimi (fiş üzerinde bir üçgen ile işaretlenmiştir) bu başlığın Pin 1'ine (12V) bağlanmalıdır. Yanlış bağlantı, LED şeridin zarar görmesine neden olabilir.

1651047172881.png

Geri
Yukarı