Gigabyte B450M S2H RAM slotu arızası

Raptorteam

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Gigabyte B450M S2H model bir anakart alacağım ikinci el olarak APU sistem toplamayı düşünüyorum. Ama anakartta şöyle bir sorun var. Sağdaki RAM slotunda bir arıza var. Güç kesildiğinde sağdaki RAM'i çıkarıp sistemi açtıktan sonra kapatıp tekrar takınca sorunsuz çalıştırıyor. Böyle bir durum sizce sorun ne olabilir garantiye gönderilmeden halledilebilir mi?

Alma. Aynı karttan bende de var yalnız anakarttan olduğu kesin mi? Benim de slotun biri çalışmıyordu RAMleri tek tek denedim sorun en son işlemci pinlerinden çıktı. Pinler eğildiği için RAM slotunun birini görmüyordu. Pinleri düzelttim hatta birini yanlışlıkla kırdım ama şuan çalışıyor iki slot da.

İleride başınız fena ağırır. Ayrıca bu sorunun garanti olmadan çözüleceğini sanmıyorum. 5 fazla verin sağlamını alın.

Garantisi var. Ürün şubat ayında alınmış. Kartı satan kişi ben garanti ile uğraşmak istemediğimden elden çıksın diye satıyorum. Garantiye verirsen değişim kararı bile çıkartırlar dedi.
Sıfırı 600 lira civarı şu an. Sıfır almanızı öneririm.

Maalesef şu an tüm APU sistemi ikinci el alarak toplamaya çalışıyorum. Kendi bilgisayarımı satabilsem sıfır alabilirim ama satamıyorum.
MSI A320M-A PRO AM4 DDR4 3200(OC) DVI HDMI USB3.2 mATX Anakart: Amazon.com.tr güvenilir mi?

Son düzenleme:
Garantisi var. Ürün şubat ayında alınmış. Kartı satan kişi ben garanti ile uğraşmak istemediğimden elden çıksın diye satıyorum. Garantiye verirsen değişim kararı bile çıkartırlar dedi.

Maalesef şu an tüm APU sistemi ikinci el alarak toplamaya çalışıyorum. Kendi bilgisayarımı satabilsem sıfır alabilirim ama satamıyorum.
MSI A320M-A PRO AM4 DDR4 3200(OC) DVI HDMI USB3.2 mATX Anakart: Amazon.com.tr güvenilir mi?

Hocam ekran kartı ve işlemci seçiminizi söylerseniz yardımcı olurum. B450 chipsetli bir anakart almanız daha mantıklı.

Geri
Yukarı