Gigabyte B450M S2H rev1 ses kartı yongası nedir?

mokarco

Hectopat
Gigabyte B450M S2H rev1 anakartım var. Bunun Realtek ses yongasının ne olduğunu bulamadım. Kullanma kılavuzunda, resmi sitesinde filan hiçbir bilgi yok. Ses kartımın yongasını nasıl öğrenebilirim? Bazı anakartlar için ALC897 veya ALC1200 gibi yongaları olduğunda bahsediyor. (Yonga mı chipset mi denir onu da tam bilmiyorum)

Düzeltme: AIDA64 ile baktığımda "Kodek Adı Realtek ALC887" olduğunu gördüm. Araştıran arkadaşlar için buraya bilgi olarak yazıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ALC887 ses codec'i var. Normalde kendi sitesinde sadece "Realtek audio codec" yazıyor, modeli yazmıyor. Şu anda B450M S2H kullandığım için AIDA64'ten baktım.
1644057557682.png

Cevaplar için teşekkürler. Sanırım giriş seviyesi bir ses kartımız var. ALC1200 daha iyi bir ses kartı chipseti. USB girişli James Donkey 711 kullanıyorum zaten. Kablosunda ses kontrolcüsü yok ama USB girişli kulaklıklarda kendi ses kartı oluyor değil mi?

Cevaplar için teşekkürler. Sanırım giriş seviyesi bir ses kartımız var. ALC1200 daha iyi bir ses kartı chipseti. USB girişli James Donkey 711 kullanıyorum zaten. Kablosunda ses kontrolcüsü yok ama USB girişli kulaklıklarda kendi ses kartı oluyor değil mi?
Kontrol kartlı ise o kontrol eder.

Geri
Yukarı