Gigabyte B450M S2H sistem elektrik sorunu

Herkese selam. Yeni sistem topladım malum yasak ve oruç var vakit geçsin diye sistemi dizeyim pazartesi işlemciyi takarım dedim. Ancak Power tuşuna basınca hiçbir tepki alamıyorum. Kasa RGB fanları dönmüyor ışık da vermiyor, aynı şekil de ekran kartının RGB aydınlatması yanmıyor. Kısacası hiçbir tepki yok sorun nedir?

Gigabyte B450M S2H.
G.Skill 3200 2x8 Dual RAM.
Samsung 860 Evo 500 GB.
MSI 1660 Super Gaming X.
Xigmatek Beast kasaya dahili 650W PSU.
Ryzen 5 3600 ( pazartesi gelecek )

Anakart kasa ön panel LED, Power SW vs. bağlantıları taktın mı?
Bir de yeni fark ettim işlemcisiz mi çalıştırıyorsun sistemi?

Takılı hocam evet işlemcisiz fanları ve ekran kartının çalıştığını görmek istedim ama tık yok.
Benim ekran kartımda bilgisayar kapalı olsa da bir tane led ışık yanmaya devam ediyor. Sende böyle bir belirti de yok mu?

Maalesef hiç belirti yok.

Aynı anakartı bende sipariş verdim yeni kullanıyorum ilk kurulumunda Power girişine dikkat etmeden yanlış taktıgımı fark ettim ilk başta bende Power tuşuna bastıgımda çalıştıramamıştım Power, LED girişlerini kontrol etmende fayda var.

İşlemci olmadan çalışmaması normal değil mi ? Beyinsiz insan gibi.

Görüntü versin istemiyorum sadece fanlar dönsün 5 saniye sonra kapansın.
Aynı anakartı bende sipariş verdim yeni kullanıyorum ilk kurulumunda Power girişine dikkat etmeden yanlış taktıgımı fark ettim ilk başta bende Power tuşuna bastıgımda çalıştıramamıştım Power, LED girişlerini kontrol etmende fayda var.

Hepsi doğru 15 defa kontrol ettim.

Geri
Yukarı