Gigabyte B450M-S2H soft brick oldu

Mark Jefferson

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, Windows 11 kurmak için BIOS'tan ayar yaptıktan sonra bir daha ekran gelmedi. PC'ye güç geliyor ancak döngüde olacak şekilde belirli aralıklarla fan ışıklarının parlaklığı azalıp artıyor ve hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. İnternetten biraz araştırdığımda sadece Gigabyte model anakartlarda olan soft brick olduğunu öğrendim. Farklı bir ekran kartı ile açmayı denedim ancak gene açılmadı. BIOS pilini 10 dakika dışarıda tuttum geri taktım olmadı. Tek RAM'le bile deneyip depolamaları söküp denedim, tornavida ile CMOS'a dokundum gene olmadı. Servise göndermek dışında bir çözüm yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin grafik birimi yoksa servise yollaman lazım BIOS'u güncellemeden secure boot açınca soft brick oluyor düzelttiler sonradan.

İşlemcinin grafik birimi yoksa servise yollaman lazım BIOS'u güncellemeden secure boot açınca soft brick oluyor düzelttiler sonradan.
Garantisi bittiği için mahalle başındaki bir bilgisayarcıya bios çipini söktürüp tekrardan yazdırdım. F62 sürümünü yazdırdım. Secure boot açmak bu sürümde güvenilir mi ?

F62 de düzeltilmiş evet ama F63d ye güncelleyin siz ne olur ne olmaz. Sonra buradaki gibi açabilirsiniz secure bootu:

Yeni konular

Geri
Yukarı