Gigabyte B450M S2H uyumlu RAM bulamıyorum

Genel olarak memnunum, giriş seviyesi bir anakart. Herhangi bir problemle vs. karşılaşmadım. Ama overclock yapma planınız varsa daha iyi anakartlara yönelin derim. Gigabyte RX 580 8G Gaming OC, linkteki RAM'ler, Ryzen 5 1600 AF işlemci ile 4 aydır sıkıntısız kullanıyorum.
Yok bende farkli olarak msi 1660s gaming var sadece anakart almadim ram kafama takildigi icin onu da alayim o zamaan bu ramler isimi gorur hemde uygun tesekurler.oc den zaaten anlamam gerek yok :D
Aynı anakarta sahibim Corsair Led 3200mhz kullanıyorum ancak 3200de çalışmıyor 2933te çalışıyor olması lazım
Bios dan cikariliyor galiba orda ki ayarlara bakin isterseniz

Bu ram secme işi o zaman deneme yanilmayla yapilacak haliyle anakartlar eski surekli ram cikiyor bende cok anlamiyorum ama uyumsuz oldugunu nasil anlayabiliriz acaba fikriniz var mi

Hocam, uyumu şöyle anlaşılır; DDR4 mü DDR3 mü?

ve Mhz'i. Her mhz her anakartta çalışır ama örneğin 5 mhz ram aldınız 300 tl ama sizin anakartınız 3 mhz destekliyor diyelim, 3 mhz olarak çalışır aldığınız Ram. Arada ki fiyat farkını boşuna ödemiş olursunuz böylece.

Dolayısı ile anakartların desteklediği Mhz'de almak önemli. Hem paranızı çöpe atmamış olursunuz. Tabii tam terside olabilir, düşük Mhz'li ram alırsanız tam performans elde etmezsiniz. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Arkadaşlar vallahi ben de aynı anakartı kullanıyorum bin pişmanım. o listede olmayan RAM'ler uyumsuz olduğu için konulmuyor. yani uymama ihtimali çok yüksek. Alacaksanız kesinlikle laptop alın, 10 yıldır hep anakart RAM uyumsuz olduğu ya da RAM'de bad sector olduğu için mavi ekran alıyorum. Nefret ediyorum bu saçmalıktan. Herkes sanki DDR4 anakarta DDR4 RAM takarsan çalışırmış gibi davranıyor. Kesinlikle yanlış! Anakartın destek listesinde ne varsa yalnızca onlar güvenilir oluyor, başka RAM'ler şans işi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ana karta sahibim. G.Skill 3600 MHz Dual RAM kullanıyorum. BIOS güncellemesi ve XMP profil 1 seçtim 3600 MHz'de çalışıyor. 1 ay oldu mavi ekran ya da başka türlü sorunlarla karşılaşmadım.

Arkadaşlar vallahi ben de aynı anakartı kullanıyorum bin pişmanım. o listede olmayan RAM'ler uyumsuz olduğu için konulmuyor. yani uymama ihtimali çok yüksek. Alacaksanız kesinlikle laptop alın, 10 yıldır hep anakart RAM uyumsuz olduğu ya da RAM'de bad sector olduğu için mavi ekran alıyorum. Nefret ediyorum bu saçmalıktan. Herkes sanki DDR4 anakarta DDR4 RAM takarsan çalışırmış gibi davranıyor. Kesinlikle yanlış! Anakartın destek listesinde ne varsa yalnızca onlar güvenilir oluyor, başka RAM'ler şans işi.

Bu tarz kesin yargılarda bulunmayın. Aynı anakartı kullanıyorum ve listede yer almayan Corsair RAM'ler takılı. Hatta Dual-Kit bile alınmadı. Belirli bir süreden sonra temin ettim. G.Skill marka RAM'i uymayan bir kullanıcı vardı, BIOS güncellemesi yaptı ve sorunu çözüldü. Çok satan ve kullanılan bir anakarttan söz ediyoruz. Dediğiniz gibi sorunlar "aşırı" olsaydı, forumda mutlaka konusu geçerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı