Çözüldü Gigabyte B450M S2H V2 CH341a ile BIOS yazdırma nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

P4ndaB3y

Femtopat
Daha fazla  
BIOS Update yaparken elektrikler kesildi ve Gigabyte B450M S2H V2 anakartli bilgisayarımı açarken görüntü alamamaya başladım. Köy gibi bir yerdeyim çevremde bilgisayarcı yok diye kendim araştırdim ve CH341a cihazı ile 1.8v adaptörü sipariş verdim. Fakat herhangi bir bilgim yok. Dosyaları nereden bulurum vesaire falan işi bilen biri yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Çözüm
1697893814095.png

UEFITool adlı yazılımda UEFI Image'ı bin veya ROM dosyası olarak extract edebilirsiniz. B450M S2H F64 BIOS'u ile denedim çalışıyor ROM olarak kaydetme.
BIOS Update yaparken elektrikler kesildi ve Gigabyte B450M S2H V2 anakartli bilgisayarımı açarken görüntü alamamaya başladım. Köy gibi bir yerdeyim çevremde bilgisayarcı yok diye kendim araştırdim ve CH341a cihazı ile 1.8v adaptörü sipariş verdim. Fakat herhangi bir bilgim yok. Dosyaları nereden bulurum vesaire falan işi bilen biri yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Videoda BIOS çipini söküyor ama siz eğer mandallı bir model almışsanız entegreyi sökmeden mandalı BIOS çipine tuturup programlamayı yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda BIOS çipini söküyor ama siz eğer mandallı bir model almışsanız entegreyi sökmeden mandalı BIOS çipine tuturup programlamayı yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu incelemiştim zaten mandelli model benimki fakat programı kullanmayı bilmiyorum ayrıca benim BIOS dosyam F62 program bin veya hex olarak istiyor.

Videoyu incelemiştim zaten mandelli model benimki fakat programı kullanmayı bilmiyorum ayrıca benim BIOS dosyam F62 program bin veya hex olarak istiyor.

F62 olan uzantıyı bin olarak değiştirebilirsiniz.
O program siz ne verirseniz çipe onu yazar.
Kullanımı kolay BIOS çipine mandalı doğru yönde yerleştir bulundu çip oku sil yapıyorsun dosyadan BIOS dosyasını gösterip çipe yaz diyorsun çok basit.

F62 olan uzantıyı bin olarak değiştirebilirsiniz.
O program siz ne verirseniz çipe onu yazar.
Kullanımı kolay BIOS çipine mandalı doğru yönde yerleştir bulundu çip oku sil yapıyorsun dosyadan BIOS dosyasını gösterip çipe yaz diyorsun çok basit.

Ayni programı kullanıyorum fakat bulundu deyince çoğu bilgi hala unkow olarak kalıyor ayrıca dediğin şekilde bin olarak yazdırma yapmama rağmen sorunum düzelmedi hala görüntü gelmiyor.

Eki Görüntüle 1984930

Uefıtool adlı yazılımda UEFI ımage'ı bin veya ROM dosyası olarak extract edebilirsiniz. B450M S2H F64 BIOS'u ile denedim çalışıyor ROM olarak kaydetme.

ROM dosyası olarak yazdırmayı deneyeceğim birazdan fakat beni hala şey yanıltıyor uygulamada unknown olarak çıkması bozuyor bulunduya tıkladığımda.

Eki Görüntüle 1984930

Uefıtool adlı yazılımda UEFI ımage'ı bin veya ROM dosyası olarak extract edebilirsiniz. B450M S2H F64 BIOS'u ile denedim çalışıyor ROM olarak kaydetme.

Hocam önemli olan CH341a yı bu program görüyor mu?
Programlayıcı olarak CH341a yı mı kullandınız?
Diğer yazılımı bende sevmiyorum kendimede bir yazılım lazım araştırıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı