Çözüldü Gigabyte B450M S2H V2 ses cızırtılı geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Can.yavuz16

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarıma mikrofon ve hoparlör aldım ekrandan alıyordum sesi mikrofondan herhangi bir ses gitmiyor. Hoparlörden çok rahatsız edici cızırtı geliyor ve PC'de ses gelmiyor, sadece cızırtı. Çözümü nedir arkadaşlar? Anakartım Gigabyte B450M S2H V2 ve ön panelden de ses alamıyorum cızırtı geliyor.

Çözüm
O hoparlör ile alakalıdır. Karmaşıktan kastınız nedir?

Ses bozuk geliyor. Hoparlör denendi hoparlör sağlam hocam.

Display Driver Uninstaller (DDU) download version 18.0.7.5

Tek tek yazıyorum bilmiyorsan;
Bilgisayarı güvenli moda alacaksın.
Shift'e basılı tutarak yeniden başlat tuşuna bas. Oradan sorun gider>başlangıç ayarları yeniden başlat butonu sonra 4 tuşuna basınca güvenli modda açacak
DDU programını açacaksın.
Eki Görüntüle 2174675
Cihazı seçin'e basıp çıkan açılır sekmeden ses kartını seçeceksin.
Eki Görüntüle 2174676
Bu program ekran kartı sürücüsü de silebildiği için ses kartını seçtiğinden emin ol.
Daha sonra 1 alttaki ses cihazını seç'in kilidi açılacak ona bas.
Eki Görüntüle 2174678
Realtek seç.
Eki Görüntüle 2174680
Sağdaki gibi olduğundan emin olduktan sonra soldaki işaretlediğim butona bas. O kadar. Bitince günlük'te yazıyor zaten. Kendi yeniden başlatacaktır.

Hocam düzeldi harici ses kartı takılı kalmış o yüzden 75'ten sonra bozuyormuş çıkardım düzeldi çok teşekkür ederim.
Sesi monitöre verdiğimde ses alıyorum fakat anakart veya kasanın ön panelinden ses alamıyorum.
Sesi ekran kartın ilettiği için alıyorsun. O başka bir şey. DDU ile ses sürücüsünü sil. Olmazsa ses kartın yanmış olabilir. Tek çare harici bir ses kartı almak olacak.

Sesi monitöre verdiğimde ses alıyorum fakat anakart veya kasanın ön panelinden ses alamıyorum.

İlk önce Aygıt Yöneticisi'nden sildim ve arkadaşın gönderdiği driveri yükledim. Ses gelmiyor.
Nasıl sildin? Çarpı işareti ile sildiysen olmaz zaten. DDU kullan.
1713702759497.png

Yeni konular

Geri
Yukarı