Gigabyte B450M S2H V2 vs ASUS TUF B450 PLUS

Loue

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
1000 TL gibi bir bütçeye çıkıp da B450 serisi çok mantıksız. B550 serisinden bakmalısınız. Ayrıca normal bir kullanıcıysanız, yani 32 GB RAM kapasitesi size yeterliyse, birden fazla ekran kartı kullanmayacaksanız, Type-C girişi çok önemli değilse ve anakart RGB'si önemli değilse B450M S2H güzel bir anakart.
Sisteminizin diğer bileşenleri neler?

1000 TL gibi bir bütçeye çıkıp da B450 serisi çok mantıksız. B550 serisinden bakmalısınız. Ayrıca normal bir kullanıcıysanız, yani 32 GB RAM kapasitesi size yeterliyse, birden fazla ekran kartı kullanmayacaksanız, Type-C girişi çok önemli değilse ve anakart RGB'si önemli değilse B450M S2H güzel bir anakart.
Sisteminizin diğer bileşenleri neler?
Ryzen 5 3500x, 16 gb ram, radeon rx5500 xt. Amacım şu an böyle bir sistem kurup 1-2 sene sonra işlemci ve ekran kartını geliştirmek. Fakat bunu bir hazır sistem üzerinden yapıyorum, o yüzden önümde 2 seçenek var, onları da sizle paylaştım zaten.

Ryzen 5 3500X, 16 GB RAM, Radeon RX5500 XT. Amacım şu an böyle bir sistem kurup 1-2 sene sonra işlemci ve ekran kartını geliştirmek. Fakat bunu bir hazır sistem üzerinden yapıyorum, o yüzden önümde 2 seçenek var, onları da sizle paylaştım zaten.

Anladığım kadarıyla 2 tane ekran kartı kullanmayacaksınız ileride de. Bu durumda size tavsiyem B550M S2H almanız. PCI-e 4.0 desteği de çok güzel. Bence bir değerlendirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı