Gigabyte B450M S2H ve HD 6570 sisteme işlemci önerisi

Kismebaby

Kilopat
Makaleler
1
Yer
ŞANLIURFA
Daha fazla  
Merhaba yeni sistem topluyorum net bir bütçem yok, işlemci eksik aklımda Athlon 200GE alıp sonra yükseltmek var 2.el 200₺'ye buldum veya Ryzen 3 serisinden en fazla 300 ₺ altı bir işlemci ama daha sonra yükseltmek üzere (bir yıl) tavsiye istiyorum.
Genelde film, dizi falan izlerim ama arada wot, CoD Mobile, LOL gibi oyunlarda oynarım.

Kasa: Corsair Carbide 500R (4 fan ile 120₺)
PSU: Cooler Master 460W (125₺)
HDD: WD Blue 1TB (100₺)
Anakart: Gigabyte B450M S2H (300₺)
RAM: 2x8 GB Corsair 3000MHz (360₺)
Kablolar: 30 ₺ falan.
Ekran kartı: Emektar HD 6570.
Daha önce SSD kullandım bir faydasını anlayamadım o yüzden almayacağım başka noksan veya yanlış aldığım bir şey varsa lütfen belirtin.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD ve HDD arasında çok açık ara fark var, SSD almayabilirsiniz ancak ileride eklemeniz gerek yoksa HDD hız konusunda yetmeyecektir.

R3 1200 en az başlayacağınız işlemci olsun diyorum, eğer ekran kartında güç girişleri mevcut ise PSU'da girişlerin olup, olmadığına dikkat edin. Mesajım yararlı olduysa beğenebilirsiniz.

SSD ve HDD arasında çok açık ara fark var, SSD almayabilirsiniz ancak ileride eklemeniz gerek yoksa HDD hız konusunda yetmeyecektir.

R3 1200 en az başlayacağınız işlemci olsun diyorum, eğer ekran kartında güç girişleri mevcut ise PSU'da girişlerin olup, olmadığına dikkat edin. Mesajım yararlı olduysa beğenebilirsiniz.
Ssd tabiki çok hızlı ama bana tek avantajı 30 saniye erken açılması çoğu zaman tarayıcıda takılırım, r1200 300tl ikinci elide aynı ileride satarken zararı yüksek olur diye düşünüyorum.
Ramların birini iyi fiyata 250ye sattım r5 1600 12nm düşünüyorum herhalde en iyi seçim olacak

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı