Gigabyte B450M S2H vs MSI B450A Pro Max hangisi tercih edilir?

haydar deniz

Femtopat
Öncelikle selamın aleyküm cümleten,
Arkadaşlar anakartım arızalandı Gigabyte B450M S2H bunun garanti süresini beklememek için bilgisayarcıda aynı gün MSI B450A Pro Max vardı aldım,
Bozulan anakartımı yani Gigabyte B450M S2H garantiden geldikten sonra MSI B450A Pro Max ile mi devam etmeliyim yoksa B450M S2H mı takmalıyım sizce teşekkürler.

Üzerinden baya zaman geçmiş. Anakartlar genel anlamda bozulabiliyor marka fark etmeksizin. Benim MSI B450M PRO-VDH PLUS anakartım bozulmuştu, sağolsunlar üst model gönderdiler. Servisi iyi, ama çok problem yaşayan da var.

mATX olan B450M A-Pro MAX deseydiniz Gigabyte diyecektim. Ama B450 A-Pro MAX diyorsunuz. Şu an en iyi f/p B450 anakartlardan biri. Kesinlikle B450 A-Pro MAX ile devam edin. Ama ikisi de üzmez tabi. Overclock için B450 A-Pro MAX'ın termal tasarımı daha kuvvetli. Üst düzey işlemcileri de rahatlıkla çalıştırır.

Ama şu an overclock yapmayacaksanız ve ileride Ryzen 4000 düşünüyorsanız, şimdilik Gigabyte kullanıp elinizdeki B450 A-Pro MAX'ı satabilirsiniz. Ryzen 4000 serisine geçerken de Gigabyte'ı da satarsınız, güzel bir B550 alırsınız. (Bu arada, B450 anakartlar da Ryzen 4000 destekleyecek. Bu bağlamda en iyi B450 anakartlar öne çıkacak. B450 A-Pro MAX gibi sağlam bir anakart Ryzen 4000 serisini beta bios ile çalıştırabilecektir aklınızda bulunsun. Ama stabilliği B550 veya X570 anakartlar gibi olur mu orası henüz net değil.)

Veya Ryzen 5000 için de bekleyebilir, DDR5 ve AM5 sokete geçersiniz. O zaman B450 A-Pro MAX'ın kalmasına gerek yok, overclock da ihtiyaç değilse Gigabyte B450M S2H yeterlidir.

Son düzenleme:
Üzerinden bayağı zaman geçmiş. Anakartlar genel anlamda bozulabiliyor marka fark etmeksizin. Benim MSI B450M PRO-VDH Plus anakartım bozulmuştu, sağ olsunlar üst model gönderdiler. Servisi iyi, ama çok problem yaşayan da var.

mATX olan B450m A-PRO Max deseydiniz Gigabyte diyecektim. Ama B450A-PRO Max diyorsunuz. Şu an en iyi F/P B450 anakartlardan biri. Kesinlikle B450A-PRO Max ile devam edin. Ama ikisi de üzmez tabii. Overclock için B450A-PRO Max'ın termal tasarımı daha kuvvetli. Üst düzey işlemcileri de rahatlıkla çalıştırır.

Ama şu an overclock yapmayacaksanız ve ileride Ryzen 4000 düşünüyorsanız, şimdilik Gigabyte kullanıp elinizdeki B450A-PRO Max'ı satabilirsiniz. Ryzen 4000 serisine geçerken de Gigabyte'ı da satarsınız, güzel bir B550 alırsınız. (bu arada, B450 anakartlar da Ryzen 4000 destekleyecek. Bu bağlamda en iyi B450 anakartlar öne çıkacak. B450A-PRO Max gibi sağlam bir anakart Ryzen 4000 serisini beta BIOS ile çalıştırabilecektir aklınızda bulunsun. Ama stabilliği B550 veya X570 anakartlar gibi olur mu orası henüz net değil.)

Veya Ryzen 5000 için de bekleyebilir, DDR5 ve AM5 sokete geçersiniz. O zaman B450A-PRO Max'ın kalmasına gerek yok, overclock da ihtiyaç değilse Gigabyte B450M S2H yeterlidir.

MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart
Ana kartım buymuş aldığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı