Gigabyte B450M S2H vs MSI B450M GAMING Plus

Bravewolf

Centipat
Daha fazla  
Hayirli akşamlar arkadaşlar. Bu iki anakart arasında kararsız kaldım. Biri çok uygun fiyatlı biri ise yuksek fiyatlı. Uzun vadeli ve performans acısından hangisini önerebilirsiniz? Yani olumlu veya olumsuz yönleri nelerdir?

Aradaki fiyat farkını karşılarım problem değil diyorsanız eğer tabii ki MSI B450M GAMING Plus.
M. 2 desteği ve çok büyük fark yaratmasa da desteklediği RAM frekans hızı biraz yüksek.
Şahsi düşüncem sistem toplayacaksanız eğer bir de M.2 takıntınız yoksa Gigabyte B450M S2H modelini kullanıp aradaki fiyat farkıyla da diğer parçalara katkı sağlayabilirsiniz.

Aradaki fiyat farkını karşılarım problem değil diyorsanız eğer tabii ki MSI B450M GAMING Plus.
M. 2 desteği ve çok büyük fark yaratmasa da desteklediği RAM frekans hızı biraz yüksek.
Şahsi düşüncem sistem toplayacaksanız eğer bir de M.2 takıntınız yoksa Gigabyte B450M S2H modelini kullanıp aradaki fiyat farkıyla da diğer parçalara katkı sağlayabilirsiniz.
Öncelikle bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Fiyat olarak "msi b450m gaming plus" ekran kartı yüksek fakat bundaki tasarım ve 4 slot olması hoşuma gitti. Ayrıca M2 desteği konusunda ise buna bağlı ssd fiyatlari oldukça yüksek fiyatta belkide m2 kullanmayacağım. Fakat bu anakartta ayrıca bios güncelleme sistemi ek avantaj gibi. Fakat önceden de belirttiğim gibi fiyat oldukça yüksek. Yani hala kafam karışık. Uygun fiyatlı olarak gigabayt b450 düşünmekteyim.

Bence RAM Frekans desteği ve marka kalitesi açısından şunu da tercih edebilirsiniz;

MSI B450M PRO-M2 V2 3466 MHz, DDR 4, AMD 4

İki seçenek sunmanızın bir sebebi var mı başka seçeneklere açık mısınız bunu bilmediğim için direkt öneride bulundum kusura bakmayın. Eğer ikisinden birini tercih etmek zorundaysanız ve kullanacağınız veya elinizde bulunan RAM'ler bu hız miktarının üstünde değilse Gigabyte modeli tercih edilebilir. Seçeneklere açıksanız benim önerdiğim fiyat/performans açısından daha iyi.

Bence RAM Frekans desteği ve marka kalitesi açısından şunu da tercih edebilirsiniz;

MSI B450M PRO-M2 V2 3466 MHz, DDR 4, AMD 4

İki seçenek sunmanızın bir sebebi var mı başka seçeneklere açık mısınız bunu bilmediğim için direkt öneride bulundum kusura bakmayın. Eğer ikisinden birini tercih etmek zorundaysanız ve kullanacağınız veya elinizde bulunan RAM'ler bu hız miktarının üstünde değilse Gigabyte modeli tercih edilebilir. Seçeneklere açıksanız benim önerdiğim fiyat/performans açısından daha iyi.
Estafurullah. Zaten bu konuyu açmamın sebebi benimde anakartlar üzerinde bilgimi yenilemek ve ayrıca hangi anakartı tercih edersem uzun zamanlar kullanabilirim. Ayrıca fiyat/performans acisinda da önemli. Dediginiz gibi gigabyte anakartları tavsiye ediliyor. Genellikle gigabyte kullanılıyor sanirsam. Ram olarak ise 3000mhz'lik ramleri kullanmayı düşünüyorum.

Estafurullah. Zaten bu konuyu açmamın sebebi benimde anakartlar üzerinde bilgimi yenilemek ve ayrıca hangi anakartı tercih edersem uzun zamanlar kullanabilirim. Ayrıca fiyat/performans acisinda da önemli. Dediginiz gibi gigabyte anakartları tavsiye ediliyor. Genellikle gigabyte kullanılıyor sanirsam. Ram olarak ise 3000mhz'lik ramleri kullanmayı düşünüyorum.
Anakart olarak MSI daha çok tercih edilen bir marka. 3000 MHz RAM ile birlikte kullanılacaksa önerdiğim model Fiyat/Performans açısından uygun size.

Anakart olarak MSI daha çok tercih edilen bir marka. 3000 MHz RAM ile birlikte kullanılacaksa önerdiğim model Fiyat/Performans açısından uygun size.
Peki bu anakartta 2 adet single ram 16gb 3000mhz kullansam yani anakartta 2 adet ram slotu olduğu için toplam 32gb ram kullanırsam performans acısından durum ne olur sizce ? Ayrıca 8x2 dual ram ile arasındaki farklar nelerdir?

Peki bu anakartta 2 adet single ram 16gb 3000mhz kullansam yani anakartta 2 adet ram slotu olduğu için toplam 32gb ram kullanırsam performans acısından durum ne olur sizce ? Ayrıca 8x2 dual ram ile arasındaki farklar nelerdir?
Günümüzde 2x8=16 GB RAM günlük kullanım koşulları ve oyun için gayet yeterli seviyede. Eğer profesyonel anlamda iş yapıyorsanız ve kullandığınız programlar RAM sömürüyorsa 32 GB kullanılabilir. Tabi bu sadece anakartın desteklemesi ile ilgili değil, takacağınız işlemcinin de aynı zamanda 32 GB RAM miktarını desteklemesi gerekli. Bana sorarsanız 2x8 gayet yeterli olacaktır, 32 GB'a vereceğiniz parayı diğer bileşenlere ayırabilirsiniz.

Aynen dediginiz gibi katılıyorum 16gb ram şuan için oyun ve iş programlarında yeterli miktarda. Fakat ilerde ram ihtiyacı duyabilir miyim diye düşünmüştüm. O yuzden bu soruyu sormak icap etti?

Aynen dediginiz gibi katılıyorum 16gb ram şuan için oyun ve iş programlarında yeterli miktarda. Fakat ilerde ram ihtiyacı duyabilir miyim diye düşünmüştüm. O yuzden bu soruyu sormak icap etti?
Günün birinde elbette ihtiyacımız olacak, ancak CPU'ya veya GPU'ya olan ihtiyacımız RAM'e olan ihtiyacımızdan fazla olacağı için bence şu an 32 GB'a ayrılacak bütçe CPU ve GPU'ya ayrılmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı