Çözüldü Gigabyte B450M S2H'de ses az geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Apollo 11

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Astrofizik
Arkadaşlar Gigabyte B450M S2H anakartı kullanıyorum, kulaklığın jakını anakarta taktığım da aldığım ses çok zayıf, oyunlarda ses kasamıyorum. Ama jakı anakarttan çıkartıp monitöre taktığım da ise ses rahatsız edecek düzeyde çoğalıyor, bu seferde mikrofonu kullanamıyorum. Anakarttan sesin az gelmesinin sebebi ne olabilir?
Sürücüler güncel durumda, gerek Windows ayarlarından gerekse oyun ayarlarından ses en yüksekte ayarlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni dönebildim. Yazışmalarınızı okudum. Net cevap demiyorum ama yüksek ihtimal jakla alakalı bir problem gibi gözüküyor hocam.
Ve tekrar söylüyorum aynı anakarta sahibim, denedim ve hiçbir sorun yok bende. :/

Bende öyle düşünmeye başladım, kulaklığın jakı anakarta takılı iken 60-65 dB arası ses verdi, kasanın kendi jak girişine taktığımda ise bu oran max 89 dB ye yükseldi.

Yüskek ihtimalle de öyle. Yeni ise kart garantiye falan gönderebilirsiniz.

Henüz 1 senesi dolmadı, ama üstesinden gelinebilir sorunlardan dolayı göndermeyi pek sevmiyorum. Şuan problemi çözüp aldığım ses gayet yeterli geldi zaten. :D

Geri
Yukarı