Gigabyte B450M S2H'e en fazla kaç adet fan takılır?

CALLIST0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Yeni kasa aldım ve 3 fanı var. Bende 2'li kablo vardı kullanıyordum, ardından 3'lü çoğaltıcı aldım ve onunla birlikte 3 fanımı da çalıştırdım.
Sorum şu Gigabyte B450M S2H'a 3 fan ağır gelir mi?
Edit: 2 haftada bir sıkıntı olmadı.
Kasa: MSI MAG Force 100R.
Ve bu olay, yazılım ile mi oluyor?
1614254744961.png

Benim bildiğim kadarıyla anakart kapasitesi kadar fan kaldırabilir bunun dışında zaten kullanacağı şey voltaj dır bu da psu ile ilgili.

Tek bir fan girş pinin'den kaç watt verdiğine bağlı müneccim değilim ama tahmin edim 12 watt desek sizin fanlarınıza dair paylaşmadığınız bilgileri de varsayar isek taktığınız fanlar ortalama maksimum 0,35 amper desek 12*0,35 den 4,2 watt bunu da 3 ile çarpar isek 12,6 watt. Fanlar kaç devir bilmiyorum bunu da tahmin edim 1800 rpm ve yukarı ise çektiği amper daha fazladır ortalama bir fan desek 1300 rpm gibi daha düşük akım çektiğinden 4 fan bile takma şansınız var belki tek bir girişe eğer 0,25 amper çekiyor ise.

Neden ağır gelsin ki?

MOLEX bağlantılı fanlar kullanırsan belirli bir sınırı yok PSU'nun yeteceği miktarda takabilirsin. Mesela benim sistemimde 8 tane MOLEX bağlantılı fan var, herhangi bir çevirici falan kullanmıyorum çünkü MOLEX çift taraflı. İp gibi dizebiliyorsun.

Başlık ayrı gelen cevaplar ayrı psu'ya kaç fan takılır dememiş anakarta kaç fan takılır demiş.

Neden ağır gelsin ki?

MOLEX bağlantılı fanlar kullanırsan belirli bir sınırı yok PSU'nun yeteceği miktarda takabilirsin. Mesela benim sistemimde 8 tane MOLEX bağlantılı fan var, herhangi bir çevirici falan kullanmıyorum çünkü MOLEX çift taraflı. İp gibi dizebiliyorsun.

PSU 550W, FAN lar kaç RPM de döndükleri hakkında hiç bir fikrim yok.
Konuyu açıklığa kavuşturmak adına, yani 3,4 FAN da sıkıntı yok. Değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı