Gigabyte B450M S2H'nin yerine MSI B450 Tomahawk Max almak

gokbiloz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Şu an Gigabyte B450 S2H anakart, Ryzen 5 2600 işlemci ve Sapphire RX5700 ekran kartı kullanıyorum. Ekranım 2K ve 2K olarak kulllanıyorum oyunları da 2K oynuyorum. Ama daha önce ekran kartım RX580 iken ve monitörüm 1080P iken 1080p'de oynarken olmayan anlık takılmalar olmaya başladı oyunlarda. FPS değerlerim yüksek olduğu halde. Bende işlemciyi güncelleyerek Ryzen 7 3700X sipariş ettim. Sorum şu, bu ana kartla yola devam edeyim mi yoksa MSI B450 Tomahawk Max alsam daha sorunsuz randıman alır mıyım? Bu arada OC falan yapmıyorum. Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Son düzenleme:
B450 Tomahawk Max alın. O işlemci öyle bir kartı hatta daha üstünü hak ediyor. Alabilirseniz B550 bir kart da düşünebilirsiniz ancak S2H öyle bir işlemcinin yanına pek yakışmıyor.

Konu başlığı için cevap vermek gerekirse Tomahawk MAX almaya gerek yok. Onun dışında sıkıntınızı anlayamadım. RX 5700 ile 2K oyun oynadığından bahsetmişsin ama RX 580'den de bahsetmişsin. Şuan kasma donma yoksa işlemci değiştirmene gerek yok.

Konu başlığı için cevap vermek gerekirse Tomahawk MAX almaya gerek yok. Onun dışında sıkıntınızı anlayamadım. RX 5700 ile 2K oyun oynadığından bahsetmişsin ama RX 580'den de bahsetmişsin. Şuan kasma donma yoksa işlemci değiştirmene gerek yok.
Hocam sıkıntı Rx580 ile 1080p oynarken olmayan anlık takılmalar olmaya başladı 2k monitöre ve rx5700'e geçince. Bende işlemci ya da ana kartla olay çözülür diye düşündüm. 5700 ü son driverlarına güncelledim komple sildim yeniden yükledim ama düzelmedi anlık takılmalar. Bende 3700x aldım ve bu işlemciyi en randımanlı kullanabileceğim çok pahalı olmayan da bir ana kart almak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı