Gigabyte B550M S2H Alınır mı?

Bütçeniz nedir? B550M-S2H ile Ryzen 7 5800X'e kadar yükseltme yapabilirsiniz. Ama biraz pahalı olduğunu düşünüyorum.

1627564474974.png

@BerkayZ87 ilk mesajda nedenleri açıklamıştım tekrara düşmeyeyim yine. Şu anda R5 3600 işlemci var elimde. Sistemi yükseltmek gerekirse diye madem yeni alacağım kartı üst model alayım hazır olsun tekrar almayayım diye düşündüm. Tahminimce 5600X gibi bir yükseltme yaparım ama çok yakın bir zamanda olacağını sanmam. Fakat RGB bağlantısı olayı biraz kafamı karıştırdı. Senin bilgili olduğunu belirtti arkadaşlar. Elimde iki tane RGB fan var 4 pinli bağlantısı olan. Anakartın sitesine göre bir tane 4 pinli 2 tane 3 pinli RGB konnektör görünüyor. Ben bu iki fanı nasıl bağlarım bu anakarta? 3 pinli yere 4 pinliyi taksam bir şey olur mu ya da çalışır mı? Fanların konnektörleri ayrı, bu dediklerim RGB konnektörleri bu arada.

Şu ikisi daha çok yattı gibi aklıma aslında. Siz sanırım MSI olanı biraz daha iyi diyorsunuz genel olarak. Bir de bir sorum daha olacak. Fanların RGB bağlantısı 4 pinli. İki fan var böyle olan. Ama MSI sitesine göre 1 tane 4 pin RGB konnektör olduğunu ve 2 tane 3 pin Rainbow LED (ne demekse artık) konnektör olduğunu yazıyor. Ben bu iki fanın RGB'sini nasıl bağlarım buna? 3 pinli yere takabilir miyim mesela? Ya da 4 pin RGB çoklayıcı var mıdır bunun için mesela?

Alabiliyorsan B550-A Pro çok daha iyi bir model.

Anakart üzerinde sadece 1 adet 4 pin RGB çıkışı var. Çoklayıcı alman gerekli.

Anakart üzerinde sadece 1 adet 4 pin RGB çıkışı var. Çoklayıcı alman gerekli.
Yalnız benim RGB fanlar 4 pinli. Bu üç pinli model. İşe yarar mı ya da zarar verir miyiz sisteme?

Mobilden yazıyorum, yanlış ürünü atmışım. Ancak bunun 4 pinli olanını alman gerekli.
Bu mesela işe yarar mı? LED şerit çoklayıcı diyor ama fanlarda da çalışır mı acaba?

Bu mesela işe yarar mı? LED şerit çoklayıcı diyor ama fanlarda da çalışır mı acaba?

4 pinli RGB fanı 3 pinli ARGB portuna takamazsın. Portu yakarsın :D

4 pinli RGB fanlarını takmak istiyorsan çoklayıcı alabilirsin.

God damn it:) Kesin denerdim iyi ki söyledin🤣

Peki bu ikisi de iş görür mü farkı var mı sence?

God damn it:) Kesin denerdim iyi ki söyledin🤣

Peki bu ikisi de iş görür mü farkı var mı sence?

Bence 870'e B550M-S2H yerine 990'a B550M PRO VDH alın. Hem daha iyi bir anakart hem de 2 ARGB 2 RGB portu var. Harici aparat alman da gerekmeyecek.

Geri
Yukarı