Çözüldü Gigabyte B610M-H V2 anakartta HD 7770 ve HD 5870 ekran kartları çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M4gn3tic

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2x8GB 3200MHz Kingston Fury
Ekran kartı
AMD 7750 ve HD5870
Anakart
H610M H V2
İşlemci
i3 12100F
Merhaba arkadaşlar:

Sistem bileşenlerim şu şekilde:
  • Anakart: Gigabyte B610M H V2 DDR4 (Rev.1.0) - Güncel BIOS F29b
  • İşlemci: Intel i3-12100F
  • RAM: 2x8 GB DDR4 3200 MHz Kingston Fury
Şimdilik HDD ile başlatmayıp sadece BIOS'a girmek istiyorum fakat elimdeki iki AMD ekran kartı ile hiç görüntü alamıyorum. Bunlar Sapphire HD7770 ve ASUS HD5870. Bir diğer kartım olan Gigabyte Vision RTX 3070 ile sorunsuzca BIOS'a girebiliyorum. Aşağıdaki linkte bulunan PCI-e ve CPU veri yolu "Gen" kısmını "4"den "1" e kadar kombinasyonlu olarak tek tek söküp takıp değiştirip denedim fakat sonuç alamadım. Bunca yıldır bilgisayar bakım, onarımı yapıyorum ama bu tarz bir sorunla hiç karşılaşmadım. Defalarca Intel anakarta AMD, AMD anakarta ise Intel ekran kartı taktım. Bu sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir rica etsem aydınlatabilir misiniz?

WhatsApp Görsel 2023-12-28 saat 00.13.40_5098a1df.jpg

Çözüm
CSM açabilme özelliği varsa açman gerekecek çünkü bu nesil kartlar GOP desteği bulundurmuyor.
@364809 Sanırım müdahale edebileceğim bir şey yok değil mi? Windows kurulu bir ssd yi taksam acaba post ekranından sonra görüntü alabilir miyim?

@Jennifer Akşam eve gittiğimde bakacağım. Umarım vardır. Yeni bir ekran kartı almak istemiyorum.

Çok enteresan bir durum bu. İade etsem 15 günü geçtiği için kabulde etmeyecekler. İkinci el NVIDIA kart alacağız mecburen gibi duruyor.

Mevcut katına UEFI desteği kazandırabilirsin. HD7850-7870 gibi kartlara bu rehber ile yapmıştım. Tabi size kısa süreliğine bir bilgisayar gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı