Çözüldü Gigabyte B650M DS3H BIOS'a Girilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Gigabyte B650M DS3H anakarta sahibim. Windows 11 kurdum ancak kurmadan önce Secure Boot açmayı unutmuştum. Şimdi ise Shift'e basılı tutarak reset atarak dahi BIOS ekranı gelmiyor. Windows ayarlarından da Fast Boot'u kapattım ancak hiçbir şekilde BIOS'a erişemiyorum. Clear CMOS nasıl yapılır? Pili söküp takmam yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gigabyte B650M DS3H anakarta sahibim. Windows 11 kurdum ancak kurmadan önce Secure Boot açmayı unutmuştum. Şimdi ise Shift'e basılı tutarak reset atarak dahi BIOS ekranı gelmiyor. Windows ayarlarından da Fast Boot'u kapattım ancak hiçbir şekilde BIOS'a erişemiyorum. Clear CMOS nasıl yapılır? Pili söküp takmam yeterli midir?

Pili söküp 15-20dk bekledikten sonra geri takın ve bilgisayarı çalıştırın. Bilgisayar açılırken durmadan delete tuşuna basın girecektir.
Windows 11 kullanıyorsanız ftpm olarak seçebilirsiniz.
O şekilde seçili olarak kaldı hocam. tpm.msc yazdığımda ekranıma bu geliyor ancak TPM 2.0 etkin mi değil mi anlayamadım bir bakabilir misiniz?

Windows altından BIOS'a girdiğinizde ne oluyor? Siyah ekran mi?

Clear CMOS pinleri görselde. Bu pinleri sistemde elektrik yokken 5 saniye boyunca birbirlerine iletken ile kısa devre yaptırın ve sistemi açın. BIOS sıfırlanmış olacak.

Eki Görüntüle 1707593
Clear CMOS pinleri ile daha önce uğraşmadığım için ben direkt pili çıkartıp taktım ve düzeldi. Evet bu arada siyah ekranda kalıyordu direkt.

Dosya Ekleri

• tpm.jpg
    tpm.jpg
    326 KB · Görüntüleme: 36
O şekilde seçili olarak kaldı hocam. tpm.msc yazdığımda ekranıma bu geliyor ancak TPM 2.0 etkin mi değil mi anlayamadım bir bakabilir misiniz?

Clear CMOS pinleri ile daha önce uğraşmadığım için ben direkt pili çıkartıp taktım ve düzeldi. Evet bu arada siyah ekranda kalıyordu direkt.
Evet aktif olmuş,aygıt yöneticisinden güvenlik cihazlarına basın bi alt kısımda Güvenilir Platform Modulü 2.0 olarak görüceksiniz.

benim pili bulamadım sanırım ekran kartını altındaki bir çubuk var onun altında clr resetı buldum poweri kapattım 5 sn kontrol kalimiyle temas ettim actım yine siyah ekran

Geri
Yukarı