Gigabyte b75m d3h/i3 3220 OS X Kurulumu

Hocam bir numarasınız. Rehberdeki multineastten ses driverı kurdum gakat ses çalışmıyor, aynı şekilde ethernetnde çalışmıyor.

Araştırmam sonucu şoyle bir fotoya denk geldim. Bunu yapan arkadas dsdt dosyasını multineast ile açmıs/yuklemiş (extra dosyasının içine atılıyormuş) fakat bende o dosya yok, aradım taradım bulamadım. Anakartın full özelliklerini açmış diyor kendi konusunda (yabancı forum).

Bu şekilde nasıl bulabilirim uygun kextleri?

Ekstra Dosyası Chameleon Bootloader kurulumunda oluşur. Sen Clover kullanıyorsun.
DSDT dosyası öyle hazır gelmez. Senin oluşturman lazım:
kaynak rehber: Laptop'lar için DSDT / SSDT Yamalamak
Oluşturduktan sonra MacİASL/ Patch içinde Anakartın için hazır yama var. Bununla DSDT dosyanı yamala:
Screen Shot 2016-03-03 at 18.03.19.png

Ardından DSDT dosyasını EFI / CLOVER / ACPI / Patched içine koyacaksın.

Ses ve Ethernet modelin nedir?

Ekstra Dosyası Chameleon Bootloader kurulumunda oluşur. Sen Clover kullanıyorsun.
DSDT dosyası öyle hazır gelmez. Senin oluşturman lazım:
kaynak rehber: Laptop'lar için DSDT / SSDT Yamalamak
Oluşturduktan sonra MacİASL/ Patch içinde Anakartın için hazır yama var. Bununla DSDT dosyanı yamala:
Eki Görüntüle 145712

Ardından DSDT dosyasını EFI / CLOVER / ACPI / Patched içine koyacaksın.

Ses ve Ethernet modelin nedir?

İkiside realtek. Ses için alc887 (multibeastte vardı seçtim fakat işe yaramadı)
Ethernet için anakartın üzerindeki chipte ya rtl011f yazıyor ya da rtl811f, tam okuyamadım.

Ses icin Multibeast 6.0.1 sürümünü kullan. Ethernet icin yine Multibeast uzerinden Realtek 81xxx kurulumunu yap.

Sadece siz yardımcı oluyorsunuz, sizi de yoruyorum kusura bakmayın.

Dediklerinizi yaptım şuan, ethernet çalıştı fakat ses için multibeast 6.0.1 den kurduğumda "multibeast beklemmedik bir şekilde kesildi" hatası veriyor ve kurmuyor?

Bilgisayar şuan sıkıntısız açılıp kapanıyor, gakat kapanması biraz ağır gibi, ve açılışta da sizin imajın technopat clover ekranı geliyor. Ordan seçip baslatıyorum sürekli, direk açılmasını sağlayabilir miyiz ?

Ses icin Multibeast 6.0.1 sürümünü kullan. Ethernet icin yine Multibeast uzerinden Realtek 81xxx kurulumunu yap.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı