Gigabyte G24F-2 180 Hz'de kullanılmalı mı?

Zerons

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 3600
GPU: GIGABYTE Eagle RTX 3050
Anakart: ASUS Prime B450M-K II
RAM: GSKILL Ripjaws 8x2 3200MHz DDR4 RAM
Kasa: Corsair Spec Delta RGB
PSU: Corsair CV550 550W
SSD: Kioxia Exceria NVMe M2 500GB
Monitör: GIGABYTE G24F-2
Klavye: AOC GK200s
Fare: Trust GXT180 Kusan
Mikrofon: Trust GXT232 Mantis
Kulaklık: Rampage RM-K27 X-Jammer
Gamepad: Polosmart PSG05
Telefon: Xiaomi Redmi Note 8 Pro 8/128
Bileklik: Xiaomi Mi Band 5
Merhaba. Monitör OC ile 180 Hz'ye çıkabiliyor fakat OC olduğundan zarar verebilir diye 165 Hz kullanıyorum şimdilik. 180 Hz'de kullansam bir sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman kullanmanızı önermem, ben hep 165Hz'de kullanıyorum. Açacaksanız FPS oyunlarında açın sadece çünkü OC falan yapınca panelin bazı noktalarında renkler normal hali gibi olmayabilir, bazı yerlerde ghosting olabilir.

Dahili ollduguna gore problem olmaz herhalde hocam abim de 270 kullanıyor ayni sekilde.

Isınma konusu tartışıldı bir ara ve gidip test ettim bu durumu. Isınma olmadı monitörde.
Bu monitör üzerinden Hz yükseltilmesi konusu ise stabiliteye dayalı bir konu.
Güveninirlik ayrı bir mesele.
Görüntüde titreme oluyor. Native değerde ki gibi (165Hz) çalışmıyor bazı monitörler. Bunu dikkate al derim. Arada ki Hz farkını zaten anlamıyorsun. Bırak native değerde çalışsın.

Isınma konusu tartışıldı bir ara ve gidip test ettim bu durumu. Isınma olmadı monitörde.
Bu monitör üzerinden Hz yükseltilmesi konusu ise stabiliteye dayalı bir konu.
Güveninirlik ayrı bir mesele.
Görüntüde titreme oluyor. Native değerde ki gibi (165Hz) çalışmıyor bazı monitörler. Bunu dikkate al derim. Arada ki Hz farkını zaten anlamıyorsun. Bırak native değerde çalışsın.
Aynı fikirdeyim.

Geri
Yukarı