Gigabyte G24F-2 alınır mı?

Monitör elime ulaştı, kurulumu çok kolay paketlemesi kutulaması çooook güzeldi. 1 Dakikada bütün monitörü kurdum. Ghosting ölü piksel ve coil whine(zaten yok) durumu olmadı. Ekran ayarları çok güzel ve Rouly hocamın dediği gibi 2K ve 4K destekliyor 60FPS'te. Şu anlık 2K görmedim oynadığım oyunda fakat aşırı güzel. İçinden HDMI 2.0 sanırsam (120Hz veriyor diye) ve bir tarafı USB-C bir tarafı da küçük karemsi bir şey adı sanırım sp veya SS hatırlamıyorum çıktı. USB'lerin çalışması içinmiş ve cidden başarılı. Monitör 24 inçe göre bile büyük geldi gözüme.

Ayrıca ışık sızması yaşamadım şu anlık.

Monitör elime ulaştı, kurulumu çok kolay paketlemesi kutulaması çooook güzeldi. 1 Dakikada bütün monitörü kurdum. Ghosting ölü piksel ve coil whine(zaten yok) durumu olmadı. Ekran ayarları çok güzel ve Rouly hocamın dediği gibi 2K ve 4K destekliyor 60FPS'te. Şu anlık 2K görmedim oynadığım oyunda fakat aşırı güzel. İçinden HDMI 2.0 sanırsam (120Hz veriyor diye) ve bir tarafı USB-C bir tarafı da küçük karemsi bir şey adı sanırım sp veya SS hatırlamıyorum çıktı. USB'lerin çalışması içinmiş ve cidden başarılı. Monitör 24 inçe göre bile büyük geldi gözüme.

Ayrıca ışık sızması yaşamadım şu anlık.
180 hz oc yaptın mı peki?

Bende pazar günü satın aldım.
Yarın elime ulaşacak deneyimlerimi paylaşırım.
Araştırmalarım sonucu ve bu bütçeyle forumda çok önerildiği için AOC ve Gigabyte arasında kaldım. Fakat Gigabyte markasını seçtim.

Not: RX 6700 XT Ekran Kartı kullandığım için 2K ve 4K desteklemesi çok iyi benim açımdan.

2K ve 4K desteği ne ise yarıyor ben o kısmını anlayamadım ama aydınlatabilir misiniz? Sağladığı ek avantaj nedir?

2K ve 4K çözünürlükte oynayabilmeni sağlıyor. Bu fiyata da böyle bir şey asla bulunmuyor. Kısacası daha kaliteli oynuyorsun hikaye oyunlarını özellikle ekran kartın iyiyse ve direkt 2K monitöre çok bütçe vermek istemiyorsan.

2K ve 4K çözünürlükte oynayabilmeni sağlıyor. Bu fiyata da böyle bir şey asla bulunmuyor. Kısacası daha kaliteli oynuyorsun hikaye oyunlarını özellikle ekran kartın iyiyse ve direkt 2K monitöre çok bütçe vermek istemiyorsan.

Anladım ama panelin çözünürlüğü 1920x1080 değil mi? 4K oynasam ne olur 2K oynasam ne olur sonuçta hepsinden 1080p görüntü görmeyecek miyim? Darboğazı azaltmak için mi yapılmış acaba.

Anladım ama panelin çözünürlüğü 1920x1080 değil mi? 4K oynasam ne olur 2K oynasam ne olur sonuçta hepsinden 1080p görüntü görmeyecek miyim? Darboğazı azaltmak için mi yapılmış acaba.
Merhaba Hocam,
Görüntü olarak daha yüksek çözünürlükte bir oyunu oynadığınız için daha iyi bir görüntü ve netliğe sahip olursunuz.

Benim ekran kartım RX 6700 XT olduğu için 2K çözünürlük öneriliyor.
2K Monitör fiyatları da biraz pahalı olduğu için ben bu monitörü tercih ettim.
Tercih etmemin sebeplerinden birtanesi 2K ve 4K desteklemesi.
Diğer tercih etme sebebim ise OC ile 180 Hz olması.
Bu CS:GO oynadığım için 60 Hz'den 180'e geçiş benim için çok iyi bir şey.

Merhaba hocam,
Görüntü olarak daha yüksek çözünürlükte bir oyunu oynadığınız için daha iyi bir görüntü ve netliğe sahip olursunuz.

Benim ekran kartım RX 6700 XT olduğu için 2K çözünürlük öneriliyor.
2K monitör fiyatları da biraz pahalı olduğu için ben bu monitörü tercih ettim.
Tercih etmemin sebeplerinden birtanesi 2K ve 4K desteklemesi.
Diğer tercih etme sebebim ise OC ile 180 Hz olması.
Bu CS:GO oynadığım için 60 Hz'den 180'e geçiş benim için çok iyi bir şey.

Teşekkür ederim beni aydınlattığınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı