Gigabyte G24F-2 vs Dell G2422HS

yusuf6806

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim elimde Acer Nitro EG241 modeli var beğenmedim onun yerine başka alacağım genelde FPS oyunları oynuyorum hangisini önerirsiniz Valorant tarzı oyunlarda hangisi daha iyi olur cevaplarınızı bekliyorum sizinde önerebileceğiniz monitörde alabilirim bütçem şimdiden teşekkür ederim.
Bütçe: 5000

Son düzenleme:
GIGABYTE G24F-2 kullanıyorum, açıkçası aşırı memnunum. Menüsü olsun, görünüşü olsun ve kolaylığı olsun oldukça güzel bir monitör. 180hz'e çıktığında bile farkı anlayabiliyorum. Ayrıca 4K'Ya kadar çözünürlük sunabiliyor ultra başarılı olmasa da gayet başarılı, testlerimden geçti benim açımdan. İçinden display port çıkmıyor ama haberiniz olsun.

GIGABYTE G24F-2 kullanıyorum, açıkçası aşırı memnunum. Menüsü olsun, görünüşü olsun ve kolaylığı olsun oldukça güzel bir monitör. 180hz'e çıktığında bile farkı anlayabiliyorum. Ayrıca 4K'Ya kadar çözünürlük sunabiliyor ultra başarılı olmasa da gayet başarılı, testlerimden geçti benim açımdan. İçinden display port çıkmıyor ama haberiniz olsun.
Hocam o 4K çözünürlük mevzusu ne? Arkadaşa aldık bizde 4K çözünürlük çıkıyor seçeneklerde, ama monitör 1080p.

Hocam o 4K çözünürlük mevzusu ne? Arkadaşa aldık bizde 4K çözünürlük çıkıyor seçeneklerde, ama monitör 1080p.
Hiç bilmiyorum hocam. 4k'ya kadar seçilenler 60hz olarak veriliyor fakat dediğiniz gibi monitör 1080p. Videolarda test edebildim şu an için ve benim için cidden farklılık var diyebiliyorum ama nasıl o kadar çözünürlük sunuyor bilmiyorum, belki de display port bağlantısı ve içinde sunduğu bir şeyden olabilir.

Şu anda AOC'nin 24G2SPU modelini kullanmaktayım ve öneririm.

Evet bu monitörüde araştırdım GtG süreleri en iyisinin Gigabyte galiba.

Hiç bilmiyorum hocam. 4K'ya kadar seçilenler 60Hz olarak veriliyor fakat dediğiniz gibi monitör 1080p. Videolarda test edebildim şu an için ve benim için cidden farklılık var diyebiliyorum ama nasıl o kadar çözünürlük sunuyor bilmiyorum, belki de DisplayPort bağlantısı ve içinde sunduğu bir şeyden olabilir.

Kafama yatan şu an Gigabyte gözüküyor diğerlerine göre iyi gibi.

Evet bu monitörüde araştırdım GtG süreleri en iyisinin Gigabyte galiba.

Kafama yatan şu an Gigabyte gözüküyor memnun musunuz?
Memnunum hocam ghosting, ölü piksel ve en önemlisi coil whine bile yok. Bu modelde her şey düzeltildi çünkü. IPS olması da çok güzel, yandan bakınca bile asla kararmıyor ekran. Tek sorun IPS'te ışık sızması olabiliyor fakat bende sadece sağ üstte var o da asla belli olmuyor. Onun dışında aşırı memnunum, oynadığım oyunlarda çok fazla performans alıyorum.

Memnunum hocam ghosting, ölü piksel ve en önemlisi coil whine bile yok. Bu modelde her şey düzeltildi çünkü. IPS olması da çok güzel, yandan bakınca bile asla kararmıyor ekran. Tek sorun IPS'te ışık sızması olabiliyor fakat bende sadece sağ üstte var o da asla belli olmuyor. Onun dışında aşırı memnunum, oynadığım oyunlarda çok fazla performans alıyorum.

Önceden MSI MAG274r modeli vardı onda da aynı ışık sızması gözüküyordu IPS'lere özel bir şey galiba bu :)

Geri
Yukarı