Gigabyte G27F 27" 144Hz 1080p monitör fazla pikselleşiyor

Romaine

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Başlıkta da yazdığım gibi G27F model 27 inç 144Hz 1ms monitörüm film ve dizi izlerken videoları aşırı kalitesiz gösteriyor 1080p izlememe rağmen hepsini. Acaba bir yerde mi hata yaptım Display Port ile bağlı kasaya. İnternetim ile alakalı bir sorun olamaz bundan eminim bu kadar pikselleşmesi normal değil bence. Her türlü önerinize açığım yeter ki biraz daha kaliteli dizi/film izleyeyim.

Lazım olursa sistem:

-AMD Ryzen 3600
-ROG STRIX 2060 6 GB
-ASUS B450M-K II
-16 GB (2x8) 3200MHz RAM

27 inç 1080p için tam sınır diyebiliriz hatta bana göre direkt fazla kaçıyor. Aşırı derecedeyse bilemem ama bundan dolayı pikseller gözünüze çarpıyor olabilir. 1 metre kadar uzaktan bakmayı deneyin.

27 inç 1080p için tam sınır diyebiliriz hatta bana göre direkt fazla kaçıyor. Aşırı derecedeyse bilemem ama bundan dolayı pikseller gözünüze çarpıyor olabilir. 1 metre kadar uzaktan bakmayı deneyin.
Yapabileceğim bir overclock vs. var mı? Örneğin çözünürlüğü 2K'ya falan çekebiliyor muyum?
Bende de aynısı oluyor hata yaptık en az 2 k alacaksın başka çözümü yok.
Dostum yok mu bir çözümü çok göze batıyor ben bu kadar olacağını bilmiyordum bilsem almazdım çok dizi/film izleyen bir insanım

Yapabileceğim bir overclock vs. var mı? Örneğin çözünürlüğü 2K'ya falan çekebiliyor muyum?

Dostum yok mu bir çözümü çok göze batıyor ben bu kadar olacağını bilmiyordum bilsem almazdım çok dizi/film izleyen bir insanım.

Overclock sadece Hz arttırmak için var ve senin için Virtual süper resulation var ama bir işe yaramıyor.

Dostum yok mu bir çözümü çok göze batıyor ben bu kadar olacağını bilmiyordum bilsem almazdım çok dizi/film izleyen bir insanım.

Maalesef. Ekranınızdaki piksel sayısı belli. Daha küçük bir 1080p monitör alabilirsiniz veya büyük kullanmak istiyorsanız en azından 2K bir monitör olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı