Gigabyte G27fc 27" 165Hz ışık sızması

crealist

Hectopat
Daha fazla  
Monitör geldiği gibi kurdum ve ölü piksel testi yaptım, sorunsuz.
Pek anlamasam da ghosting testi yaptım. (video - görüntü kalitesi için üzgünüm)
Ghosting için ufo testi yaptım hafif bir ghosting var ama araştırdığım kadarıyla sorun olmayacağı kanaatine vardım.
Işık sızması aşırı derecede kafamı karıştırdı, sizce bu ışık sızması iade edilecek kadar çok mu ve kullanım da çok rahatsız eder mi? (fotoğraf tamamen karanlık bir ortamda ve 1600 ISO ayarı ile çekildi.)

1623896603769.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Rahatsız etmez, kamerada şu an bize daha fazla gözüküyor muhtemelen onu da çıkarırsan az ışık sızması var diyebiliriz.

Ghosting çok iyi gözüküyor yok gibi. Bence iadeye gerek yok, gelecek diğer monitörler bundan farksız olacaktır piyasada çoğu monitörde ışık sızması bulunuyor.

Rahatsız etmez, kamerada şu an bize daha fazla gözüküyor muhtemelen onu da çıkarırsan az ışık sızması var diyebiliriz.

Ghosting çok iyi gözüküyor yok gibi. Bence iadeye gerek yok, gelecek diğer monitörler bundan farksız olacaktır piyasada çoğu monitörde ışık sızması bulunuyor.

1600 ISO ile çektiğim için gözümle nasıl görüyorsam fotoğrafta da neredeyse aynı, sence iade etmeli miyim?

Rahatsız eder mi demişsiniz, rahatsız edebilecek her şeyi deneyin, ediyorsa edin.

Şu an ayar yapmadığım halde rahatsız eden hiçbir şey yok, memnunum. Işık sızması olmasa 10 numara monitör diyebilirim. Sence fotoğraftaki kadar görülen ışık sızması için iade edilir mi?

Şu an ayar yapmadığım halde rahatsız eden hiçbir şey yok, memnunum. Işık sızması olmasa 10 numara monitör diyebilirim. Sence fotoğraftaki kadar görülen ışık sızması için iade edilir mi?
Açıkçası seninkinden daha fazla ışık sızmasına sahibim. Beni hiç bir zaman rahatsız etmiyor. Sadece aklıma ışık sızması gelince görüyorum rahatsız bile etmiyor yani.

Zaten monitör çok iyi önerdiğimiz bir monitör.
Ben iade ile uğraşmazdım etmezdim de, zaten gelecek monitörün bundan farklı olacağını sanmıyorum.

Açıkçası seninkinden daha fazla ışık sızmasına sahibim. Beni hiçbir zaman rahatsız etmiyor. Sadece aklıma ışık sızması gelince görüyorum rahatsız bile etmiyor yani.

Zaten monitör çok iyi önerdiğimiz bir monitör.
Ben iade ile uğraşmazdım etmezdim de, zaten gelecek monitörün bundan farklı olacağını sanmıyorum.

İçimi rahatlattın, teşekkürler. Zaten ölü piksel falan yok bayağı şanslıyım o konuda.

Geri
Yukarı