Gigabyte G27FC Genel PnP olark görünüyor

MrLegasov

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
SİSTEM ÜRETİCİSİ - Micro-Star International Co., Ltd.
SİSTEM MODELİ - MSI MPG B460 Trident AS (MS-B926)
İŞLEMCİ- Intel(R) Core(TM) i7-10700 CPU @ 2.90GHz
ANAKART - MSI MPG B460I GAMING EDGE WIFI (MS-7C86)
GPU - MSI NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER Ventus GP OC - 8GB
RAM - 16,0 GB - 8 GB DDR4-2933, SK Hynix HMA81GU6CJR8N-XN;
-8 GB DDR4-2933, SK Hynix HMA81GU6CJR8N-XN
SSD, WDC PC SN530 SDBPNPZ-1T00-1032 - 1TB
HDD, ST1000LM049-2GH172, 1TB
Meslek
Lojistik
Monitör
Gigabyte G27FC
Arkadaşlar öncelikle merhalabalar. Yahu bir konuda takılı kaldım çözemiyorum, dedim ki benim buna yardımcı olabilecek dostlarım var burada umarım çözeriz. Şimdi konuya gelelim. Bir monitörüm var Gigabyte G27FC marka modeli adında 165Hz 27inç 1ms falan filan. Sorun şu ki aygıt yöneticisinde güncelleme yapamıyorum. Kendi sitesine girdiğim zaman OSD Sidekick aracılığıyla sitede mevcut olan son güncel Update'ini indirmeme rağmen, hatta internette gördüğüm tüm yok onu güncelle bunu güncelle SFC yap ne alakaysa birçok şeyi denememe rağmen düzelme olmadı. Ekran fotoğraflarını da atıp sizden destek bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (149).png
    Ekran Görüntüsü (149).png
    17,1 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran görüntüsü 2023-06-19 014702.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-19 014702.png
    28,9 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran görüntüsü 2023-06-19 014743.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-19 014743.png
    56,2 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran görüntüsü 2023-06-19 014811.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-19 014811.png
    74,5 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle merhalabalar. Yahu bir konuda takılı kaldım çözemiyorum, dedim ki benim buna yardımcı olabilecek dostlarım var burada umarım çözeriz. Şimdi konuya gelelim. Bir monitörüm var Gigabyte G27fc marka modeli adında 165Hz 27inç 1ms falan filan. Sorun şu ki aygıt yöneticisinde güncelleme yapamıyorum. Kendi sitesine girdiğim zaman OSD sidekick aracılığıyla sitede mevcut olan son güncel Update'ini indirmeme rağmen, hatta internette gördüğüm tüm yok onu güncelle bunu güncelle SFC yap ne alakaysa birçok şeyi denememe rağmen düzelme olmadı. Ekran fotoğraflarını da atıp sizden destek bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Hocam gördüğüm kadarıyla 165Hz zaten kullanabiliyorsunuz neden Aygıt Yöneticisi üstünden güncellemek istediğinizi öğrenebilir miyim?

DDU ile ekran kartı driver kaldırıp yeniden yükleyin.
Ekran kartı driver ı ile bağlantısı nedir tam olarak, bilmediğim için soruyorum da

Hocam gördüğüm kadarıyla 165Hz zaten kullanabiliyorsunuz neden Aygıt Yöneticisi üstünden güncellemek istediğinizi öğrenebilir miyim?
Yani arkadaşım ve harici bir kaç kişide de gördüm kendi monitör marka modelleri yer alıyor benimki neden öyle değil diye düşündüm

Ekran kartı driver ı ile bağlantısı nedir tam olarak, bilmediğim için soruyorum da.

Yani arkadaşım ve harici birkaç kişide de gördüm kendi monitör marka modelleri yer alıyor benimki neden öyle değil diye düşündüm.

Takılmayın hocam önemli bir konu bile değil, bende yeni monitör aldım laptopa takıp kullanıyorum bende yazıyor ama gel gör ki laptop Max 120 Hz destekliyor 165 kullanamıyorum.

Takılmayın hocam önemli bir konu bile değil, bende yeni monitör aldım laptopa takıp kullanıyorum bende yazıyor ama gel gör ki laptop Max 120 Hz destekliyor 165 kullanamıyorum.
Yani dostum anladığım kadarıyla monitörün max hz değerini alıyorsam onun önemi yok

Aygıt Yöneticisi'nden güncelleme yapabilen bordo berelidir. Hep en son sürüme sahipsiniz bildirisi verir.
Microsoft'un güncelle kısmını yanlışlıkla koyduğuna bahse girerim.
Zaten monitörünüz 165 Hz'de çalışıyor. Sorun tam olarak nedir anlamadım 2 kere okudum.

Aygıt Yöneticisi'nden güncelleme yapabilen bordo berelidir. Hep en son sürüme sahipsiniz bildirisi verir.
Microsoft'un güncelle kısmını yanlışlıkla koyduğuna bahse girerim.
Zaten monitörünüz 165 Hz'de çalışıyor. Sorun tam olarak nedir anlamadım 2 kere okudum.
Hahaha benzer cevapları alarak aslında aygıt yöneticisinde güncelleme yapmayı neden istediklerini anladım insanların. Şöyle ki ben Hz ile bir bağlantısı olduğunu bilmiyordum, yani benim bilgi sahibi olmadığım bu durumda sorun zannettiğim tek şey, gördüğüm diğer cihazlarda arkadaşların vs. orada monitör markasının yazıyorken ben de genel pnp yazıyor olması, fakat anladım ki monitörün Hz değerini tam anlamıyla aldıktan sonra orada yazanın önemi yok, o yüzden sorun yok sanıyorum, beni sadece o yazı rahatsız etti ve bir sorun mu var diye merak ettim...

Ben de genel PnP yazıyor olması.

PnP, Plug&Play yani tak çalıştır anlamını taşır. Monitör NVIDIA yazılım destekli bir monitör değilse, bu çok normal bir isimlendirme.
Microsoft'un her monitöre uyguladığı bir standart sürücü.
Ben 120 ekran TV de kullanıyorum sistemi. Bende de aynı PnP yazıyor.

PnP, Plug&Play yani tak çalıştır anlamını taşır. Monitör NVIDIA yazılım destekli bir monitör değilse, bu çok normal bir isimlendirme.
Microsoft'un her monitöre uyguladığı bir standart sürücü.
Ben 120 ekran TV de kullanıyorum sistemi. Bende de aynı PnP yazıyor.
Monitör Nvidia G-Sync monitör aslında destekli monitör ama, neyse sonuç itibariyle herhangi bir performans sorunu veya eksik bir özellik yaşamadığım için sorun yok diye düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı