Gigabyte G31M-ES2l sisteme yükseltme tavsiyesi

Enkax

Hectopat
Arkadaşlar biraz eski bir anakartım ve sistemim var. Oyun oynayabilmek adına geliştirmek istiyorum. Özelliklerim şöyle.

Intel Pentium E5300 2.6 GHz.
800 MHz 2 GB RAM.
320 GB HDD.
Ekran kartı hakkında bir bilgim yok.

Neler önerirsiniz? Sistemime neler uygun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi komple değiştirmeniz gerekiyor aslında. Çünkü DDR2 RAM'lar pahalı biraz. Yine de yükseltme yapmak istiyorsanız bütçenizi söylemelisiniz.

Hocam anakart modelini ve bütçenizi de yazarsanız sevinirim.

Sistemi komple değiştirmeniz gerekiyor aslında. Çünkü DDR2 RAM'lar pahalı biraz. Yine de yükseltme yapmak istiyorsanız bütçenizi söylemelisiniz.

Başlıkta da belirttiğim gibi anakartım Gigabyte G31M-ES2l

-Kesinlikle RAM takviyesi yapacağım.
-Uygun bir ekran kartı önerirseniz onu da takviye edeceğim.
-SSD iş görürüse görür derseniz SSD takviyeside yapmayı düşünüyorum.

Bütçem belirsiz ama yine de en uygun düzeyde olursa sevinirim.

HDD sağlamsa şimdilik kalsın bence çünkü alacağınız ekran kartına işlemci sıkıntı çıkarabilir.
İşlemci olarak ucuz çift çekirdekli istiyorsanız E8400 var. Intel Core 2 Duo E8400 LGA 775 Pin İşlemci Arem Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri
Yok 4 çekirdekli isterseniz Intel Core 2 Quad Q9400 İşlemci Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bu var.

RAM takviyesi için CPU-Z programından SPD kısmının fotoğrafını eklemelisiniz.

Seçeceğiniz işlemciye göre ekran kartları; E8400 için GT730 - R7 240 alacağınız en güçlü kart olsun yukarısına darboğaz yapar.
Q9400 ise GTX960'a yer yer darboğaz yapsa da çoğu oyunda yeterlidir. RX460'a da sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ucuza bulursanız GT730 - R7 240 - RX 460 - GTX 960 - GTX 1050 - GTX 950 - GTX 750 Ti - GTX 760 - RX 560 gibi kartları alabilirsiniz. Letgo'dan bulursunuz tahminen çünkü Sahibinden'de GET ile ucuza bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı