Gigabyte G41 Windows 10 UEFI kurdum

Modlu BIOS, üzerinde değişiklik yapılmış olan BIOS. Tutarsa zaten sıkıntı olması düşük. Modlu BIOS ile farklı özellikler de kazanabilir. Bu tip anakartlara bilinen en yaygın olanı ise Xenon için yapılanlar. Ben de G41 Chipset anakart kullandım. Normal olarak UEFI ise görmedim.

Merhaba, anakartı incelediğimde UEFI görünmüyor bence modlu BIOS size yüklememedim demiş.

Modlu BIOS nedir bir zazari olur mu ek olarak bu anakartima zarari olur mu?

Modlu BIOS, üzerinde değişiklik yapılmış olan BIOS. Tutarsa zaten sıkıntı olması düşük. Modlu BIOS ile farklı özellikler de kazanabilir. Bu tip anakartlara bilinen en yaygın olanı ise xenon için yapılanlar. Ben de G41 chipset anakart kullandım. Normal olarak UEFI ise görmedim.

Kullanima engel olmadigina sevindim resimde de goruldugu gibi UEFI kurulum yaptim ekran karti islemci sicakliği boşta o kadar fark etti ki cok memnunum şu anki halinden.

Rev 2.0 anakart.

Kullanima engel olmadigina sevindim resimde de goruldugu gibi UEFI kurulum yaptim ekran karti islemci sicakliği boşta o kadar fark etti ki cok memnunum şu anki halinden.

Kullandiğim BIOS dosyasi UEFI olan kendi anakartimin rev 2.0

Son düzenleme:

Kullandiğim BIOS dosyasi UEFI olan kendi anakartimin rev 2.0
Gigabyte G41M-Combo değil mi anakartın ?

Benim ekran kartımda R7 240 UEFI desteği yok sanırsam.

Ekran kartini takmadan da formar atip denedim onborttan goruntu aldim UEFI oldu yine BIOS'u guncelledikten sonra boot ayarlardan EFI ayar var onu EFI yaptiktan sonra olacağını dusunuyorum dedigim gibi yapacak kisinin kisilerin sorumlulugundadir ben bu guzel durumu paylasmak istedim sadece.

Geri
Yukarı