Gigabyte G41MT-D3V için işlemci tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Öncelikle vermiş olduğunuz cevaplarla bilgisayarlara olan bakış açımızın açık ve net bir şekilde değiştiğini söyleyebilirim ve bunun için çok minnettarım.

Sistemim;
  • Gigabyte G41MT-D3V lga 775 ve ddr3
  • Core 2 Duo E7500 intel işlemci
  • Xfx HD 6850 dual fan black edition
  • 4gb hyperx Kingston 1333 mhz + 1gb Kingston 1333 mhz
  • 1 TB Seagate 7200 rpm + 500 gb Samsung 7200 rpm
  • 500 W Cooler Master güç kaynağı
  • 1 dvd rom + çoğu zaman joystick.

Sistemimi yavaş yavaş upgrate ediyorum. Önce ekran kartını uzun araştırmalar sonucu aldım çok memnun kaldım sonra Kingston HyperX'i. Hepsinden çok memnunum.

Sorum şu ;

İşlemci konusunda endişelerim var daha doğrusu upgrate etme eğilimim. Bana önereceğiniz 500 tl'ye kadar işlemci var mı? Hangisi bu sisteme daha çok uyumlu olur? AMD'ye geçmeyi düşünüyorum açıkçası ama bu seferde anakartı da yenilemem gerekiyor ki anakartı yeni aldım. AMD olarak anakart + işlemci 500 tl'ye kadar öneriniz ve bu anakarta uygun olarak E8400 ile Core 2 Quad arasında bir tercih yapar mısınız?

Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Öncelikle tavsiyelerimi yeteri kadar iyi dinlemediğinizi belirterek başlayayım cevabıma. Zira 4 GB + 1 GB RAM açık konuşma gerekirse kabak gibi durmuş. Dual Channel mimariyi bozmuşsunuz. O 1 GB sökülecek.

Sonrasında sisteminiz gayet iyi gözüküyor. Bence AMD tarafına geçmeye gerek yok. Masraflı olacak. İşlemci konusunda tavsiyem E8500 olacak.

Hem 6 MB ön belleği, hem de 1333 MHz Bus frekansı ile performans konusunda farkı hissedeceğinizi düşünüyorum. Tabi bu işlemciyi sakın sıfır almayın. Mümkünse ikinci el alıp çok daha ucuza getirin.

Ayrıca işlemciye iyi bir soğutucu alıp 4 GHz'e overclock ederseniz tam anlamıyla "tadından yenmez".

Güncel ilanlara buradan bakabilirsiniz:

Google

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı