Gigabyte G750H 750W 80+ Gold 14CM fanlı yarı modüler PSU inceleme

Herkese iyi günler arkadaşlar. Forumda PSU ile birkaç konu var lakin detaylı bir inceleme yok. Maalesef ki sitesinde bile detaylı bilgi paylaşımı yok. PSU tier list 4.0'da b kategorisinde GH serisi olarak yer bulmuş bir PSU. FSP Raider LL ile arasında gidip geldim. Fiyat ve Aero800 kasamda yarı moduler daha uygun olacağını düşünüp bu ürüne yöneldim. Detaylı fotoğraflar çekmeye çalıştım. Aero800 kasamda PSU icin altta süngerli destek varmış daha önce dikkatimi çekmemişti. Bu sefer gördüm ince ve güzel bir detay olmus. Kasamda önce neyi takacagimi hesapladım, takacagim ekran karti beslemesini ve 1 adet 3’lu IDE kabloya 1 HDD ile 1 SSD, 1 adet 2'li IDE kabloya DVD yaziciyi, 1 PCI-e kabloda ekran karti icin takip, ürünü rahatca yuvasina yerleştirdim. Kasamda 5 fanin hepsi anakart üzerinden bağlı. CPU soğutucu ve egzoz fanı CPU fan 1 ve 2 de takili. Digerleri %50 performansa ayarli. Ekran karti kablosu 43 CM kadar 13 CM 2. bağlantısı var. 8 pin ve 24 pin baglantilari PSU'dan dierek cikiyor uzunluklarida kasa icin fazlasıyla yeterli. 2 ekran karti kablosu + 2 6+2 pin baglanti ile 4 ekran karti bağlanabilir. 3 IDE kablosu 1 tanesi 3'lü 2 tanesi 2'li, 1 3'lü Molex ve flopy olan kablo 1 adette güç kablosu. Gigabyte loglu cirtli şerit, 4 vida. 1 bez torba. Kılavuz var. Kutu jelatinli geliyor icinde ayrica acma yerinde küçük yapiskan plastik var. Garanti belgesini üstüne yapistirmislardi. Hepsiburada'dan aldığım firma pazartesi verdi salı elime gecti, paketlemesi guzeldi baloncuklu poşete bile sarmışlar. Daha test edemedim ama ilk izlenim olarak gayet başarılı ve performanslı duruyor.
Cep telefonumdan resimleri yükleyemedim. En kısa surede yuklemesini de yapacağım. Teknik bilgiler kutunun üstünde cok güzel yazmakta.

Dosya Ekleri

• 20200114_211716.jpg
    20200114_211716.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 90
  • 20200114_225342.jpg
    20200114_225342.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 84
  • 20200114_225416.jpg
    20200114_225416.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 86
Son düzenleyen: Moderatör:
Güle güle kullanın. Ne kadara aldınız acaba ürünü? Bir de test ettikten sonra özellikle sessizlik konusunda başarılı mı? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Hayırlı olsun güle güle kullanın, ben de Raider II kullanıyorum memnunum fakat keşke tam modüler bir güç kaynağı alsaydım da diyorum açıkcası. Bir de yeni güç kaynağı modellerinde sessiz fan modunun olması ilgimi çekiyor, bazı modeller belirli bir seviyeye kadar fanını çalıştırmıyor sessizlik açısından çok etkili oluyor.

@Bluedad 489 tl'ye mal oldu hepsiburada da en uygun fiyata buldum. Ses konusunda ilk izlenimim gayet başarılı sessiz şuan. Akşam hayırlısıyla occt testinde bakacam. Test sonucuyla beraber gördüğüm birşey olursa paylaşırım.
@Lakra kasamda psu kapalı alanda olunca vs550 psu'nun kalan kabloları dar alana zor yerleştirmiştim bunda öyle bir sıkıntım olmadı. Raider II modeli benimde alabileceğim bir modeldi ama fiyat ve yarı modülerden bu psu'yu seçtim. Memnunsan kullanmak en güzeli. Recep bey'in dediği gibi "gereksiz masrafa gerek yok" :)

İlk incelemem olduğu için çok becerememiş olabilirim. Fotoğraflarla daha iyi yaparım diye düşündüm. Umarım aklınızdaki sorulara cevap olur. Herkese iyi forumlar.
001.jpg
01.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg

Herkese iyi günler arkadaşlar. Forumda PSU ile birkaç konu var lakin detaylı bir inceleme yok. Maalesef ki sitesinde bile detaylı bilgi paylaşımı yok. PSU tier list 4.0'da b kategorisinde GH serisi olarak yer bulmuş bir PSU. FSP Raider LL ile arasında gidip geldim. Fiyat ve Aero800 kasamda yarı moduler daha uygun olacağını düşünüp bu ürüne yöneldim. Detaylı fotoğraflar çekmeye çalıştım. Aero800 kasamda PSU icin altta süngerli destek varmış daha önce dikkatimi çekmemişti. Bu sefer gördüm ince ve güzel bir detay olmus. Kasamda önce neyi takacagimi hesapladım, takacagim ekran karti beslemesini ve 1 adet 3’lu IDE kabloya 1 HDD ile 1 SSD, 1 adet 2'li IDE kabloya DVD yaziciyi, 1 PCI-e kabloda ekran karti icin takip, ürünü rahatca yuvasina yerleştirdim. Kasamda 5 fanin hepsi anakart üzerinden bağlı. CPU soğutucu ve egzoz fanı CPU fan 1 ve 2 de takili. Digerleri %50 performansa ayarli. Ekran karti kablosu 43 CM kadar 13 CM 2. bağlantısı var. 8 pin ve 24 pin baglantilari PSU'dan dierek cikiyor uzunluklarida kasa icin fazlasıyla yeterli. 2 ekran karti kablosu + 2 6+2 pin baglanti ile 4 ekran karti bağlanabilir. 3 IDE kablosu 1 tanesi 3'lü 2 tanesi 2'li, 1 3'lü Molex ve flopy olan kablo 1 adette güç kablosu. Gigabyte loglu cirtli şerit, 4 vida. 1 bez torba. Kılavuz var. Kutu jelatinli geliyor icinde ayrica acma yerinde küçük yapiskan plastik var. Garanti belgesini üstüne yapistirmislardi. Hepsiburada'dan aldığım firma pazartesi verdi salı elime gecti, paketlemesi guzeldi baloncuklu poşete bile sarmışlar. Daha test edemedim ama ilk izlenim olarak gayet başarılı ve performanslı duruyor.
Cep telefonumdan resimleri yükleyemedim. En kısa surede yuklemesini de yapacağım. Teknik bilgiler kutunun üstünde cok güzel yazmakta.
Hocam açılıp kapanırken çıt diye ses geliyor mu ???

@Ahmet KüpeLi benim kasam da power kapali alanda ve masanin yaninda yerden yüksekte. Beni rahatsiz eden bir ses duymadim. Bilgisayarim gayet guzel ve beklentilerim ölçüsünde sessiz çalışmakta.

Ben de kullanıyorum. 29.01.2020 tarihinde tekburada 'dan aldım. 454 TL +kargo ile 470 TL 'ye almıştım. Şu an sitesinde ürün gözükmüyor. Kim bilir fiyatı ne oldu dolar kuru ile, çok memnun kaldığım bir PSU, çok kaliteli.

Yeni konular

Geri
Yukarı